Kaczkan - Premium Wooden Floors

Podłoga olejowana z kolekcji Beauty of Oil

Piękna kolekcja podłóg, które wykończyliśmy z użyciem naturalnych olejów. Dzięki temu rozwiązaniu deski mają ciepły, matowy wygląd, przyjemną w dotyku strukturę, a dodatkowo są trwałe i odporne na wilgoć. Klasyczna i ponadczasowa propozycja dla miłośników naturalnych wnętrz.

O kolekcji

Kolekcja Beauty of Oil to podłogi, które szczycą się swym ponadprzeciętnym pięknem zaczerpniętym z tego, co jest jej źródłem... Czyli z natury w najlepszym tonie. A ta inspiruje oraz tworzy; dopełnia i otacza niebanalnymi wzorami, barwami, stylem. Atutem tej kolekcji jest paleta pastelowych kolorów – urzeka i koi zmysły, kreując oryginalne oraz pełne wyjątkowego klimatu aranżacje.

Do wykończenia tych podłóg wykorzystujemy naturalne oleje hybrydowe z domieszką wosków, które następnie utwardzane są promieniami UV. By osiągnąć idealne efekty, każda deska pokrywana jest specjalną warstwą aż kilkukrotnie. Olej nie tylko zabezpiecza, ale też wchodzi w głąb drewna, gwarantując wyjątkową trwałość i podkreślając jego strukturę, która staje się bardziej widoczna oraz wyczuwalna. Ten sposób wykończenia na bazie naturalnych surowców nie zatyka porów, reguluje wilgoć i przepuszcza powietrze, a także redukuje kurczliwość i pęcznienie (które są normalnymi procesami zachodzącymi w drewnie pod wpływem wilgoci czy zmian temperatury).

Podłogi z tej kolekcji mają właściwości hydrofobowe i mniej przyciągają kurz. Są też odporne na ścieranie i łatwiejsze w naprawie.

Poznaj podłogi z kolekcji Beauty of Oil... Która z nich upiększy Twoje wnętrze?

Zalety:

  • podłogi ze stworzonego w oparciu o innowacyjne technologie dwuwarstwowego parkietu, który ma wszelkie naturalne walory drewna, takie jak piękny wygląd i trwałość, a jednocześnie zachowuje zalety paneli jak łatwy i szybki montaż
  • oleje, których używamy do wykończenia podłóg z kolekcji Beauty of Oil to utwardzane promieniami UV naturalne oleje hybdrydowe o wzmocnionej odporności, z domieszką wosków
  • deski olejowane mają bardzo modny, matowy wygląd, przypominający naturalne drewno, z doskonale wyczuwalną pod palcami strukturą i sposobem wykończenia, który podkreśla szlachetne piękno drewna

Zalety:

  • podłoga łatwa w montażu, nie wymaga cyklinowania, można ją kłaść na ogrzewanie podłogowe i używać zaraz po położeniu
  • odporne na ścieranie, łatwe w pielęgnacji, słabo przyciągające kurz i mało podatne na wilgoć podłogi dla zwolenników klasycznych pomysłów do wnętrz

Dane techniczne

Podłogi z kolekcji Beauty of Oil wykonujemy z dwuwarstwowego parkietu ProParkiet, który składa się z warstw drewna połączonych ze sobą klejem. Rozwiązanie to zapewnia wszystkie zalety naturalnej drewnianej podłogi, ma jednak także to, co najlepsze w panelach – szybki, prosty montaż, a więc oszczędność czasu i kosztów.

Wierzchnia warstwa drewna wykonana jest ze szlachetnych europejskich gatunków, drewna, takich jak dąb europejski, dąb czarny czy dąb polski. Warstwę dolną tworzy podkład iglasty w postaci lameli lub podkład liściasty – sklejka.

Każdą klepkę podłogi olejujemy kilkakrotnie naturalnymi olejami hybrydowymi z domieszką wosków, które następnie utwardzamy promieniami UV.

Każdą podłogę z tej kolekcji możemy dostarczyć w kilku klasach sortowania: Klasyfikacja Drewna  Poszczególne klasy (selekcje) różnią się od siebie układem słojów, ilością sęków i rysunkiem drewna.

Poznaj wszystkie kolory z kolekcji Podłoga olejowana z kolekcji Beauty of Oil

Poznaj wszystkie formaty z kolekcji Podłoga olejowana z kolekcji Beauty of Oil

ProDeska - Deska Dwuwarstwowa, czyli Kolekcja

Deski podłogowe Kaczkan Premium są nowoczesnym rozwiązaniem wielu problemów związanych z układaniem drewnianego parkietu: nie trzeba ich wykańczać (każda klepka jest zabezpieczana na etapie produkcji), są trwałe i uniwersalne, a także dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Skonfiguruj podłogę

9/10/13/14 x 120 x 800/1000/1200/1400

9/10/13/14 x 150 x 800/1000/1200/1400

9/10/13/14 x 190 x 1700/1800/1900/2000

Simple Living

Naturalnie eleganckie i ponadczasowo stylowe podłogi z serii Simple Living mają klepki przycięte pod kątem 90° i są przeznaczone do układania w klasyczną jodełkę. Szeroka gama dostępnych wybarwień i wykończeń sprawia, że podłogi dwuwarstwowe z tej serii pozwolą stworzyć wyjątkowy, niepowtarzalny efekt w każdym wnętrzu, w którym zostaną ułożone.

Skonfiguruj podłogę

10/14 x 150 x 600

10/14 x 120 x 600

14 x 100 x 500

11 x 90 x 900

11 x 70 x 490

Chevron 45, czyli Jodełka Francuska

Jodełka francuska Chevron 45 posiada czoła desek przycięte pod kątem 45°, co pozwala uzyskać ciekawe, wyraziste desenie na bazie klasycznego, zygzakowatego wzoru. Dzięki dostępności w niezwykle szerokiej gamie wybarwień klepki Chevron 45 można także układać tak, by powstała niebanalna i przykuwająca uwagę jodełka kolorowa.

Skonfiguruj podłogę

10/14 x 90 x 610

10/14 x 120 x 880

10/14 x 150 x 640

10/14 x 190 x 800

Chevron 22, czyli Jodełka Węgierska

Jodełka węgierska Chevron 22 to energetyczna i pełna temperamentu podłoga, której klepki przycięto pod kątem 22,5°. Szczególnie dobrze sprawdza się we wnętrzach modernistycznych, industrialnych i oszczędnych, którym dodaje charakteru i ożywia je. Klepki Chevron 22 są dostępne w wersji olejowanej albo lakierowanej w szerokiej gamie wybarwień, dzięki czemu każdy będzie w stanie dobrać odcień optymalnie dopasowany do swoich oczekiwań.

Skonfiguruj podłogę

10/14 x 150 x 920

10/14 x 120 x 920

10/14 x 90 x 655