Kaczkan - Premium Wooden Floors

Poznaj technologię proParkietu

Dwuwarstwowy materiał wykończeniowy to innowacyjne podejście do podłóg drewnianych, łączące naturalne piękno i doskonałą jakość desek z wyjątkowymi walorami użytkowymi.

Innowacja

Produkowany przez nas dwuwarstwowy materiał wykończeniowy to innowacyjna podłoga drewniana łącząca trwałość i naturalność tradycyjnego wykończenia z łatwością i szybkością montażu paneli. Podłogę można użytkować bezpośrednio po ułożeniu na posadzce.

ProParkiet, czyli model dwuwarstwowy składa się z warstw drewna, połączonych ze sobą klejem. Szlachetna warstwa wierzchnia stanowi fryz z dowolnego gatunku drewna o grubości 4-6 mm, wykonana może być z dębu europejskiego, jesionu lub dębu czarnego.

Warstwę dolną może tworzyć podkład iglasty w postali lameli lub podkład liściasty w postaci sklejki. Każda klepka jest kilkukrotnie lakierowana lub olejowana i utwardzana promieniami UV. Dzięki temu wierzchnia warstwa jest trwalsza i odporniejsza na urazy mechaniczne niż ma to miejsce przy wykończeniu tradycyjnym.

Taka budowa i wykończenie przekłada się na wiele zalet: łatwy i szybki montaż, oszczędność czasu i kosztów – brak potrzeby wykończenia podłogi (np. poprzez cyklinowanie, lakierowanie), brak zanieczyszczenia pomieszczeń i nieprzyjemnego zapachu lakierów lub olejów.

Uniwersalne zastosowanie

ProParkiet ma uniwersalne zastosowanie, daje wiele możliwości aranżacyjnych poprzez łatwe modyfikowanie na przykład kolorami lakieru. ProParkiet dostępny jest w kolekcji Colours of the World, Colours of the Nature, Wall of Wood oraz Jodełka. Wyprodukowany w oparciu o innowacyjne technologie parkiet dwuwarstwowy całkowicie zachowuje naturalne walory, takie jak wygląd czy zalety użytkowe.

Ponadto może być kilkukrotnie odnawiany, tak jak jego tradycyjny odpowiednik Fenomenem proParkietu, cechującego się dwuwarstwowością jest natomiast możliwość bezpiecznego stosowania na ogrzewanie podłogowe - jest o wiele cieńszy niż tradycyjny, doskonale przepuszcza ciepło, nie „pracuje” tak intensywnie, lepiej współpracuje z ogrzewaniem podłogowym ze względu na swoją budowę, co zapobiega wysuszaniu czy spękaniu drewna.