Kaczkan - Premium Wooden Floors

Podłoga lakierowana z kolekcji Top of the World

Wyjątkowa kolekcja drewnianych podłóg, które wykończyliśmy tradycyjnymi i kolorowymi lakierami utwardzanymi promieniami UV, a deski dodatkowo uszlachetniliśmy dzięki procesowi mikroszczotkowania. Efekt? Naturalna, ponadczasowa i piękna podłoga, która podkreśla aranżację Twojego wnętrza.

O kolekcji

Kolekcja Top of the World to esencja tego, co w lakierowanych podłogach najlepsze. Idealnie pasuje do miłośników subtelnych rozwiązań, którzy marzą o tym, by podłoga uzupełniała styl wnętrza – zamiast go przyćmiewać.

Wykonane na bazie proParkietu deski zostały pokryte kolorowymi lakierami utwardzanymi promieniami UV na kilku etapach produkcji. W ten sposób nie tylko wzmacniamy drewno i zabezpieczamy je, ale przede wszystkim nadajemy mu niezwykłą barwę, podkreślając jego unikatową strukturę.

Dodatkowym zabiegiem jest tzw. mikroszczotkowanie, które polega na mechanicznym usunięciu miękkich włókien drewna tworzących słoje. Pozostawienie twardszych włókien sprawia, że struktura deski staje się nieregularna, co można nie tylko wyczuć, ale także zobaczyć. Mikroszczotkowanie wizualnie postarza drewno, zamieniając każdą deskę w oryginalny wzór idealnie pasujący niemal do każdego stylu aranżacji.

Ważnym czynnikiem jest również stopień zmatowienia podłogi – w naszych kolekcjach znajdziesz zarówno podłogi półmatowe, jak i supermatowe. Lekko matowa powłoka lakieru stworzy piękny efekt nienachalnej elegancji, jednocześnie sprawiając, że to, co w drewnie z natury niedoskonałe, staje się jego największą ozdobą. Jeśli charakter tego niezwykłego surowca chcesz podkreślić jeszcze bardziej, a na dodatek ponad wszystko cenisz sobie funkcjonalność, supermatowa podłoga będzie pasować najlepiej.
Wybór podłogi to 
jeden z podstawowych etapów aranżacji, dlatego już teraz poznaj kolory dostępne w kolekcji Top of the World... I znajdź tę, która w wyjątkowy sposób zaprojektuje Twoje wnętrze.

Zalety:

  • Podłogi z kolekcji Top of The World to bardzo wysokiej jakości, dwuwarstwowa proDeska, która łączy trwałość i elegancję oraz modny, ponadczasowy wygląd.
  • Nasze podłogi są wyjątkowo łatwe w montażu, można przy tym bezpiecznie chodzić po nich tuż po ułożeniu – każdą deskę zabezpieczamy i wykańczamy już na etapie produkcji. Podłogi są też znakomicie dostosowane do ogrzewania podłogowego.
  • Podłogi z tej kolekcji kilkukrotnie lakierujemy produktami wysokiej klasy, a każdą warstwę utwardzamy za pomocą promieniowania UV. Ta technologia sprawia, że nasze podłogi są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym zachowują piękny i naturalny wygląd na długie lata.

Zalety:

  • Wiemy, że każdy projekt i każda aranżacja wnętrza są inne, tak jak różne są potrzeby ich użytkowników. Dlatego podłogi z kolekcji Top of the World oferujemy w bardzo szerokiej gamie kolorów, od jasnych wybarwień, które idealnie sprawdzą się w stylizacjach skandynawskich czy minimalistycznych, po ciemne, prawie czarne kolory, które tworzymy dzięki procesom chemicznej lub termicznej obróbki drewna.
  • Wiemy, że drewno to szlachetny materiał, którego największą zaletą jest różnorodność i naturalny charakter. Kochamy drewno za jego piękne usłojenie, różnice w intensywności i nasyceniu kolorów, brak symetrii, nietypowy układ włókien, a nawet sęki. To właśnie dzięki tym cechom drewniana podłoga ma niepowtarzalny styl i charakter. Aby ułatwić wybór odpowiedniego rodzaju podłogi, podzieliliśmy je na klasy, które pomagają podjąć decyzję, czy wolisz podłogę drewnianą o jednolitym wyglądzie czy jesteś miłośnikiem naturalnych i mocno zróżnicowanych powierzchni. Oferujemy podłogę z kolekcji Top od the World w klasach Natur, Rustical Premium, Coutry i Living.

Dane techniczne

Podłogi wykonujemy w innowacyjnym systemie dwuwarstwowej deski proDeska i proParkiet. Jej wierzchnia warstwa to szlachetny dębowy fryz o grubości około 4 mm, a dolną warstwę tworzy solidny podkład iglasty lub liściasty.

Podłogę wykończyliśmy lakierami marki Akzo Nobel i Sherwin Williams. Każdą deskę pokrywamy kilkoma cienkimi warstwami, które tworzą: lakier hydro gruntowy primer, lakiery podkładowe bezbarwne lub barwione i lakier top coat. Używamy lakierów o różnym poziomie połysku: lakier półmatowy i lakier super matowy (różnica połysku występuje w lakierze top coat).

Każdą warstwę utwardzamy promieniami UV, co powoduje, że deski są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w czyszczeniu i codziennej pielęgnacji.

Podłoga nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Charakteryzuje ją niski opór cieplny oraz wysoka stabilność wymiarowa, co oznacza, że jest odporna na rozsychanie i pęcznienie. Stosujemy klej polioctan winylowy w klasie wodoodporności D3 z certyfikatem WATT 91, który został stworzony do produktów narażonych na wahania temperatur.

Podłogi dostępne w różnych  klasach wizualnych: Prime, Unique, Country, Living. Podłogi są w standardzie czterostronnie fazowane i szczotkowane.

Poznaj wszystkie kolory z kolekcji Podłoga lakierowana z kolekcji Top of the World

Poznaj wszystkie formaty z kolekcji Podłoga lakierowana z kolekcji Top of the World

ProDeska - Deska Dwuwarstwowa, czyli Kolekcja

Deski podłogowe Kaczkan Premium są nowoczesnym rozwiązaniem wielu problemów związanych z układaniem drewnianego parkietu: nie trzeba ich wykańczać (każda klepka jest zabezpieczana na etapie produkcji), są trwałe i uniwersalne, a także dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Skonfiguruj podłogę

9/10/13/14 x 120 x 800/1000/1200/1400

9/10/13/14 x 150 x 800/1000/1200/1400

9/10/13/14 x 190 x 1700/1800/1900/2000

Simple Living

Naturalnie eleganckie i ponadczasowo stylowe podłogi z serii Simple Living mają klepki przycięte pod kątem 90° i są przeznaczone do układania w klasyczną jodełkę. Szeroka gama dostępnych wybarwień i wykończeń sprawia, że podłogi dwuwarstwowe z tej serii pozwolą stworzyć wyjątkowy, niepowtarzalny efekt w każdym wnętrzu, w którym zostaną ułożone.

Skonfiguruj podłogę

10/14 x 150 x 600

10/14 x 120 x 600

14 x 100 x 500

11 x 90 x 900

11 x 70 x 490

Chevron 45, czyli Jodełka Francuska

Jodełka francuska Chevron 45 posiada czoła desek przycięte pod kątem 45°, co pozwala uzyskać ciekawe, wyraziste desenie na bazie klasycznego, zygzakowatego wzoru. Dzięki dostępności w niezwykle szerokiej gamie wybarwień klepki Chevron 45 można także układać tak, by powstała niebanalna i przykuwająca uwagę jodełka kolorowa.

Skonfiguruj podłogę

10/14 x 90 x 610

10/14 x 120 x 880

10/14 x 150 x 640

10/14 x 190 x 800

Chevron 22, czyli Jodełka Węgierska

Jodełka węgierska Chevron 22 to energetyczna i pełna temperamentu podłoga, której klepki przycięto pod kątem 22,5°. Szczególnie dobrze sprawdza się we wnętrzach modernistycznych, industrialnych i oszczędnych, którym dodaje charakteru i ożywia je. Klepki Chevron 22 są dostępne w wersji olejowanej albo lakierowanej w szerokiej gamie wybarwień, dzięki czemu każdy będzie w stanie dobrać odcień optymalnie dopasowany do swoich oczekiwań.

Skonfiguruj podłogę

10/14 x 150 x 920

10/14 x 120 x 920

10/14 x 90 x 655