Kaczkan - Premium Wooden Floors

Klasy drewna

Nie ma dwóch takich samych drzew, ani dwóch takich samych desek! Drewno dębu szypułkowego, którego używamy do produkcji naszych podłóg, charakteryzuje się różnorodnością w zakresie kolorystki, układu włókien i słojów oraz liczby i wielkości sęków. Chcąc zaoferować Ci produkt idealnie spójny – porządkujemy to naturalne bogactwo w oparciu o walory estetyczne poszczególnych desek. Do selekcji wizualnej podchodzimy bardzo restrykcyjnie, powierzając to zadanie wyłącznie naszym najbardziej doświadczonym ekspertom. Do produkcji proParkietu używamy drewna z pięciu, dokładnie scharakteryzowanych klas: maksymalnie eleganckiej Natur, autentycznej w odbiorze Rustical Premium, niepokornej i mocno urozmaiconej Country, intrygującej (dzięki paskowi bieli) i spokojnej w odbiorze (dzięki prostemu układowi słojów) Living oraz MIX, łączącej w sobie najlepsze cechy klasy Natur i klasy Rustical Premium.

Prime

Drewno w klasie Prime charakteryzuje się jednolitą kolorystyką podłogi w obrębie jednej deski i dowolnym, różnorodnym układem usłojenia. Klasa Primne dopuszcza tylko niewielkie sęki, w kolorze drewna, o średnicy do 7 mm i niezgrupowane. W tej selekcji deski nie mogą mieć przebarwień, pęknięć, zepsutych sęków czy drewna bielastego, dopuszczalny jest za to błyszcz czyli smugi i plamy o wyraźnym połysku, charakterystyczne dla drewna dębowego. Warto jednak wiedzieć, że nawet w tej klasie deski w obrębie jednej partii mogą nieznacznie różnić się w tonacji, ponieważ drewno jako materiał naturalny w różny sposób wchłania pigment.

Unique

Unique jest kwintesencją tego, co najpiękniejsze w zdrowym, dębowym drewnie: naturalnych przebarwień, zdrowych sęków i drobnych pęknięć, dodających podłodze autentyczności, zachowując przy tym elegancki wygląd premium. To podłogi o różnorodnej kolorystyce i z dowolnym, nawet zawiłym i nieregularnym układem słojów. W deskach tej klasy dozwolone są przebarwienia, małe i średnie sęki - do 15 mm w przypadku wąskich desek dwuwarstwowych o szerokości 70 i 90 mm oraz do 25 mm w deskach o szerokości 120, 150 i 190 mm. Mogą także występować drobne pęknięcia. Sęki i pęknięcia są wypełnione beżową szpachlą. W deskach może pojawić się błyszcz, czyli naturalne dla drewna dębowego smugi i plamy.

Living

Podłogi w klasie Living mają zróżnicowaną kolorystykę z widocznymi przebarwieniami. Wyrazista biel maluje na deskach jasne smugi, które tworzą niepowtarzalny efekt. Klasa ta charakteryzuje się dowolnym układem słojów, przez co podłoga ma wyraźny rysunek. Na deskach mogą być widoczne przebarwienia ze zdrowym bielem, które pojawiają się wewnątrz lub na krawędzi deski. Można zobaczyć także inne naturalne cechy drewna dębowego, takie jak czerwień bielu, sinizna drewna oraz błyszcz.

Country

Klasa Country to podłogi, które zachwycają prawdziwą strukturą drewna dzięki sękom, dobrze widocznemu układowi słojów, przebarwieniem czy pęknięciom. To naturalne cechy drewna dębowego, które docenią koneserzy tego szlachetnego materiału.  W tej klasie podłogi mogą mieć zdrowe, a nawet czarne sęki do 40 mm. Wypadające sęki, spękania i zakorki wypełniamy czarną szpachlą. Deski mają mocno zróżnicowaną kolorystykę, nieregularne usłojenie, przebarwienia i biel. Spotyka się także błyszcz, czyli jasne smugi i plamy charakterystyczne dla dębowego drewna.

Mix

Klasa Mix łączy elegancję klasy Prime oraz autentyczność klasy Unique. Dzięki temu podłoga zachowuje charakter naturalnej podłogi dębowej, ale przy tym pozostaje dosyć jednolita kolorystycznie i bardzo szlachetna. Proporcje obu selekcji w klasie MIX to 8 do 2. Podłoga ma więc pojedyncze wyraźne cechy charakterystyczne dla drewna dębowego czyli małe sęki, oraz dowolny, różnorodny, czasem nawet zawiły układ słojów. Deski mogą mieć nieliczne przebarwienia i drobne pęknięcia. Da się na nich czasami zaobserwować także błyszcz, czyli typowe dla drewna dębowego smugi i plamy o wyraźnym połysku. Autentyczna i elegancka podłoga do projektów klasy premium!

Klasyfikacja dla drewna termowanego

THERMO COFFEE

Podłoga Thermo zyskuje naturalny, ciepły i bardzo szlachetny odcień drewna dzięki procesowi termowania. Obróbka termiczna nadaje drewnu dębowemu zróżnicowaną kolorystykę, od rdzawej po ciemnobrązową, a dodatkowo podkreśla naturalne sęki i pęknięcia oraz zwiększa odporność desek na wilgoć. W klasie Prime podłoga Termo Coffee wyróżnia się jednolitą kolorystyką w obrębie jednej deski, ale zróżnicowanym układem słojów, z małymi sękami i bez przebarwień. Z kolei podłoga Thermo Coffee w klasie Unique zachwyca różnorodną kolorystyką nawet na pojedynczej desce, drobnymi pęknięciami wypełnianymi szpachlą, przebarwieniami, małymi i średnimi sękami.

Klasyfikacja dla drewna wędzonego

SMOKED WOOD ONYX

Podłoga Smoked Wood Onyx ma głęboki, ciemnobrązowy kolor, wpadający niemal w czerń. Dzięki temu wygląda wizualnie bardzo podobnie do szlachetnego drewna egzotycznego. Swoją kolorystykę podłoga zawdzięcza specjalnemu procesowi obróbki chemicznej, który w całej grubości zmienia barwę drewna, a do tego  uodparnia je na działanie wilgoci i wzmacnia. Podłoga Smoked Wood Onyx w klasie Prime ma jednolitą kolorystykę w obrębie pojedynczej deski, ale zróżnicowany układ usłojenia z małymi sękami i błyszczem. W klasie Unique podłoga Smoked Wood Onyx zyskuje zróżnicowaną kolorystykę, od ciepłego miodowego brązu po czerń. Autentyczności podłodze dodają małe i średnie sęki, drobne pęknięcia, spękania i ubytki wypełnione szpachlą. Zdarzają się jaśniejsze miodowe pasma, które tworzy biel.