Kaczkan - Premium Wooden Floors

Coffee Thermo

Równie piękna, co odporna… Podłoga Coffee skrywa w sobie niezwykłą magię i głębię kolorów, a jednocześnie jest esencją tego, co kojarzy się z dębem, czyli: siły, trwałości i niezawodności. Proces termowania, któremu zostały poddane deski, tworzy ciepłą barwę kojarzącą się z aromatyczną kawą. Dzięki temu zabiegowi powstaje niezwykły i nieregularny kolor, który pięknie podkreśla strukturę drewna. Ten może się różnić w zależności od wybranej klasy drewna, co oznacza, że podłoga Coffee dostępna jest w różnych odcieniach: od rdzawej pomarańczy po ciemny brąz w zalezności od klasy wizualnej drewna. Termowanie, czyli obróbka termiczna, wzmacnia drewno, dlatego podłoga Coffee będzie Ci towarzyszyć przez lata. Fakt, że proces ten powoduje głębokie zmiany w obrębie całej deski, sprawia, że nawet po cyklinowaniu kolor pozostanie dokładnie taki sam, jak na początku.

Kolekcja

Top of the World

Gatunek

Dąb szypułkowy, poddany procesowi obróbki termicznej – termowaniu

Charakterystyka koloru

Dzięki procesowi obróbki termicznej podłoga ma ciemną kolorystykę. Termowanie (czyli poddawanie desek działaniu wysokiej temperatury) nadaje deskom charakterystyczną barwę, a sam proces jest całkowicie ekologiczny – drewno podgrzewa się bez jakichkolwiek środków chemicznych. Deski w obrębie jednej partii mogą się od siebie różnić kolorystycznie, ponieważ drewno jest materiałem anizotropowym (zmienia fizyczne właściwości pod wpływem działających na nie sił), a więc ma różny stopnień podatności na wysoką temperaturę. W klasie Natur podłoga Coffee charakteryzuje się jednolitą kolorystyką w obrębie jednej deski i zróżnicowanym układem słojów. W klasie Rustical Premium kolorystyka w obrębie jednej deski może być zróżnicowana ze względu na różnorodną reakcję drewna na termowanie.

Dostępne warianty

  • ProDeska - Deska Dwuwarstwowa

  • Simple Living

  • Chevron 22.

    Chevron 45

  • Chevron 45.

    Chevron 22

Charakterystyka

Piękna i szlachetna podłoga dla miłośników ciepłych kolorów i zdecydowanych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki poddaniu desek działaniu wysokiej temperatury uzyskaliśmy klepki, z których każda jest niepowtarzalna, a ich odcienie wahają się od ciemnobrązowych, czekoladowych tonów do jaśniejszych i łagodnych karmeli. Proces termowania dodatkowo zwiększył odporność podłogi na różnice temperatury czy wilgoć. Podłogę wykończyliśmy bezbarwnym lakierem UV, który dodatkowo podkreślił głębię jej koloru.

Poznaj pozostałe kolory z kolekcji Top of the World