Kaczkan - Premium Wooden Floors

Nowoczesna stodoła w Bieszczadach. Podłoga Simple Living w wyjątkowym domu w stylu modern farmhouse.

11.04.2023Czas czytania: 6 min

  • #inspiracje
  • #porady

Wnętrza tego domu, zaprojektowane przez pracownię Illa Design, to naturalna oaza, w której odpoczywa się od miejskiego zgiełku. Mieszka tu Kasia i jej rodzina, a każdy etap budowy można było obserwować na profilu instagramowym 2_chatki_katki. Ważną częścią aranżacji wnętrz są drewniane podłogi Kaczkan Premium.

Nowoczes na stodoła to pomysł na dom, który coraz częściej można spotkać w Polsce. Ten styl architektoniczny zdecydowanie najlepiej wygląda w otoczeniu natury i wśród zieleni. Właśnie tak położony jest dom Kasi. Jego dodatkowym atutem jest bliskość najpiękniejszych i najbardziej zielonych gór w Polsce, czyli Bieszczadów.

Jak urządzić wnętrza domu w typie nowoczesnej stodoły? Najczęściej wybierany kierunek to minimalizm lub styl loftowy. Kasia zdecydowała się jednak ocieplić dużą i wysoką przestrzeń drewnem, tkaninami i plecionkami. Pomógł w tym trend modern farmhouse, bliski naturze, funkcjonalny, a przy tym elegancki.

Projekt: Illa Design. Podłoga Kaczkan Premium Simple Living w kolorze Pure Forest 045

Styl modern farmhouse – na czym polega ten pomysł na aranżację wnętrza?

  • Łączy współczesny design i nowoczesne rozwiązania z tradycją oraz sielskim klimatem wsi;
  • to styl eklektyczny – przewijają się w nim inspiracje rustykalne, skandynawskie, loftowe, prowansalskie, boho, które dają bardzo dużą swobodę w aranżacji;
  • kolorystyka bazuje na kolorach ziemi, czyli beżach, łagodnych brązach, odcieniach piasku, écru, do tego złamane biele, kremy czy zgaszone zielenie, a także błękity;
  • podstawą są tradycyjne drewniane meble w wiejskim stylu, z którymi można jednak zestawić nowoczesne elementy wyposażenia czy dodatki;
  • wiejski klimat podkreślają widoczne belki stropowe, boazerie i drewniane podłogi;
  • może pojawić się cegła (najlepiej biała) oraz kamień, plecionki, wiklina i rattan, towarzyszą im loftowe akcenty z czarnej stali.

Przeczytaj także Stodolove – oryginalny dom w stodole. Projekt Anny Marii Sokołowskiej

Projekt: Illa Design. Podłoga Kaczkan Premium Simple Living w kolorze Pure Forest 045

Sercem bieszczadzkiej ostoi Kasi jest efektowna część dzienna

Strefa dzienna ma w tym domu aż 80 m2, a wrażenie dużej przestrzeni daje dodatkowo ponadstandardowa wysokość sufitów, typowa dla domu w typie nowoczesnej stodoły. Ogromne przeszklenia otwierają dom na zieleń i wpuszczają mnóstwo dziennego światła. Nawet na zdjęciach widać, że dom jest dosłownie skąpany w słońcu.

Wnętrza w stylu modern farmhouse powinny być jasne i świetliste. W domu Kasi nie brakuje więc bieli i kolorów off white. Drewniane deski w części stropowej pomalowano na biało. Belki stropowe są widoczne i pozostawione pod postacią surowego drewna, dom także od wewnątrz przypomina więc nieco stodołę.

Zainspiruj się Jodełka francuska – ponadczasowy wzór podłogi drewnianej

Projekt: Illa Design. Podłoga Kaczkan Premium Simple Living w kolorze Pure Forest 045

Naturalną i neutralną bazę stanowią tu też podłogi drewniane. Kasia zdecydowała się na kolekcję podłóg dębowych Kaczkan Premium w kolorze Pure Forest 045, ułożoną we wzór klasycznej jodełki Simple Living.

Na tle drewnianych podłóg, białych ścian i belek stropowych uwagę zwracają meble – naturalne w kolorystyce, ale eleganckie i przywołujące na myśl raczej styl prowansalski. Spojrzenie przyciągają stół z drewnianym blatem, klasyczne gięte krzesła, sofa na smukłych nóżkach oraz tapicerowane siedzisko w oknie. Całości dopełniają plecione lampy, boho huśtawka i starannie dobrane detale.

Projekt: Illa Design. Podłoga Kaczkan Premium Simple Living w kolorze Pure Forest 045

Podłoga Simple Living – do jakich wnętrz pasuje?

Odpowiedź brzmi: praktycznie do wszystkich. Klasyczna jodełka to wzór uniwersalny i ponadczasowy. Kojarzy się z modernistycznymi wnętrzami kamienic i latami 50., czyli ze stylem mid-century modern. Wielu z nas miało ją prawdopodobnie na podłogach w swoich rodzinnych domach.

Ale Simple Living pasuje nie tylko do aranżacji w klimacie vintage czy retro. Równie dobry trop to wszystkie wnętrza, w których na pierwszym planie jest harmonia i natura. Jeśli więc lubisz takie style jak japandi, boho czy styl skandynawski – podłoga Simple Living będzie doskonałym wyborem.

Ostatnia propozycja to eleganckie wnętrza w klimacie modern classic, Hamptons czy styl nowojorski. Często spotyka się w nich jodełkę francuską, ale ta klasyczna jest świetną alternatywą jako spokojniejszy i bardziej stonowany wzór.

Projekt: Illa Design. Podłoga Kaczkan Premium Simple Living w kolorze Pure Forest 045

Jaki kolor podłogi do aranżacji w stylu modern farmhouse?

Styl nowoczesnej wiejskiej stodoły wymaga podłogi, która będzie ciepła i naturalna. Tu liczy się autentyczność i wiejskie inspiracje. Sprawdzą się więc kolory naśladujące surowe drewno dębowe oraz klasy drewna, w których mocno widoczne są sęki i słoje.

Jeśli jednak wolisz podłogę nowocześniejszą i bardziej elegancką, nic nie stoi na przeszkodzie, by taką dobrać. Kasia z 2_chatki_katki zdecydowała się na ciepły i elegancki kolor Pure Forest 045. To podłoga nieco jaśniejsza niż naturalny odcień dębu, ale nadal bardzo autentyczna. Pastelowy odcień sprawia, że wygląda nowocześnie, a do stylu modern farmhouse zdecydowanie wprowadza człon „modern”.

Projekt: Illa Design. Podłoga Kaczkan Premium Simple Living w kolorze Pure Forest 045

Projekt: Illa Design. Podłoga Kaczkan Premium Simple Living w kolorze Pure Forest 045

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje