Kaczkan - Premium Wooden Floors

Podłoga drewniana, którą pokochasz. ProDeska Pure Forest w realizacji House Loves

07.07.2022Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

Wielu z nas szuka dziś sposobu, by zachować to, co najlepsze z natury, jednocześnie nie rezygnując z nowoczesności. Marzy nam się tradycyjny, sielski klimat chatki na wsi w połączeniu ze współczesnymi wygodami i funkcjonalnością.

Karolinie Zagrodzkiej, projektantce i autorce bloga House Loves, udało się osiągnąć taki efekt w swoim domu. Urządziła go w modnym stylu modern country. Na podłogę wybrała ProDeskę Pure Forest 418 od Kaczkan Premium.

Projekt: House Loves

Zdjęcie: House Loves

Modern country to po prostu wiejski styl w nowoczesnym wydaniu. Zmęczeni surowością minimalizmu tęsknimy za bliskością natury, przytulnością i domowym ciepłem. Trudno nam jednak zrezygnować ze zdobyczy współczesnej techniki, które ułatwiają codzienne życie i zapewniają komfort domowym wnętrzom.

Udany mariaż tradycji i nowoczesności, prostoty, świeżości i eleganckiej dekoracyjności wymaga od projektanta wnętrz sporego wyczucia. Na szczęście Karolinie Zagrodzkiej nie brakuje ani dobrego smaku, ani doświadczenia. Jej pełen porad i pięknych zdjęć blog House Loves to jedno z najpopularniejszych miejsc w sieci. Tropiciele najnowszych wnętrzarskich trendów zaglądają tu po inspiracje. Ci, którzy remontują bądź wykańczają mieszkania, mogą liczyć na praktyczne podpowiedzi, jak się urządzić i jakie materiały wybrać.

Projekt: House Loves

Zdjęcie: House Loves

House Loves to także autorska pracownia projektowania wnętrz. Spod kreski Karoliny Zagrodzkiej wyszło wiele ciekawych propozycji aranżacji, wyróżniających się elegancją i perfekcyjnym łączeniem funkcjonalności z estetyką. Jednym z nich jest jej własny dom. Historię powstawania oraz późniejsze metamorfozy domowych wnętrz „od pomysłu do realizacji” czytelnicy bloga mogli śledzić na bieżąco.

ProDeska Rustical Premium – tradycyjnie nowoczesna

Obecnie w domu House Loves króluje estetyka modern country. Wybór dwuwarstwowej deski podłogowej ProDeska w klasie Rustical Premium marki Kaczkan nie jest więc zaskoczeniem. Ten produkt doskonale łączy to, co najlepsze w tradycji i naturze ze współczesną funkcjonalnością.

Projekt: House Loves

Zdjęcie: House Loves

Cóż innego spodziewalibyście się zobaczyć na podłodze wiejskiej chaty, jeśli nie proste drewniane deski? Ale ProDeska Kaczkan oferuje znacznie więcej. To dwuwarstwowy parkiet, którego wierzchnią warstwę tworzy trwały i odporny dębowy fryz, zaś podkład wykonany jest z drewna liściastego. Taka budowa deski znajduje odzwierciedlenie w jej walorach użytkowych. ProDeska jest łatwa i szybka w montażu, a do tego nie wymaga dodatkowego wykończenia. Można ją też poddawać cyklinowaniu.

Projekt: House Loves

Zdjęcie: House Loves

Podłoga Rustical Premium – stworzona do wnętrz w stylu modern country

W realizacji House Loves wykorzystano podłogę w klasie Rustical Premium. W przypadku firmy Kaczkan klasa dotyczy wyglądu rysunku drewna, a nie jakości czy wytrzymałości parkietu. Podłoga Rustical Premium podkreśla niepowtarzalne usłojenie dębowych desek. Eksponuje naturalne piękno drewna, z oryginalnymi słojami i przebarwieniami, a przy tym pozostaje stylowa w ponadczasowy sposób. Jednocześnie jest bardziej subtelna i elegancka niż podłogi w klasie Country.

Drewniana podłoga w klasie Rustical Premium jest na tyle uniwersalna, że pasuje zarówno do klasycznych, jak też nowoczesnych aranżacji. W projekt House Loves w stylu modern country wpisała się idealnie! Nieregularny rysunek słojów z pewnością docenią wielbiciele sielskiego klimatu i naturalnych wnętrz.

Karolina Zagrodzka zdecydowała się na podłużne deski w rozmiarze 14x190x1700-2000 mm. Ich ponadstandardowe wymiary sprawiają, że pomieszczenia wydają się optycznie większe. Umożliwiają także najlepsze wyeksponowanie naturalnego układu słojów i dają spore możliwości aranżacyjne. Dobrze to widać na przykładzie korytarza przy sypialni, gdzie z desek ułożono ciekawy, trapezoidalny wzór.

Projekt: House Loves

Zdjęcie: House Loves

Piękno surowego drewna

Aby dodatkowo podkreślić kolor surowego drewna, projektantka jako wykończenie dębowego parkietu wybrała olej hybrydowy  w kolorze Pure Forest 418. By osiągnąć idealne efekty, każda deska pokrywana jest kilkukrotnie specjalną warstwą naturalnego oleju hybrydowego z domieszką wosku, który następnie utwardza się promieniami UV. Olej nie tylko zabezpiecza, ale też wnika w głąb drewna, gwarantując wyjątkową trwałość i podkreślając jego strukturę, która staje się bardziej widoczna oraz wyczuwalna w dotyku.

Ten sposób wykończenia na bazie naturalnych surowców nie zatyka porów, reguluje wilgoć i przepuszcza powietrze, a także redukuje kurczliwość i pęcznienie drewna. Podłogi olejowane Kaczkan mają właściwości hydrofobowe i mniej przyciągają kurz. Są też odporne na ścieranie i łatwiejsze w naprawie.

Więcej o jego zaletach przeczytasz tutaj: Pure Forest

Projekt: House Loves

Zdjęcie: House Loves

ProDeska w klasie Rustical Premium wykończona olejem w kolorze Pure Forest 418 zjawiskowo prezentuje się zwłaszcza w sypialni. To jeden z kluczowych elementów budujących sprzyjającą odprężeniu, kojącą zmysły atmosferę – tak pożądaną w prywatnym wnętrzu.

Mocny kontrast między jasną podłogą i ścianami, a ciemnymi drewnianymi belkami pod sufitem dynamizuje przestrzeń. Stylowe dodatki, w postaci żyrandola w kolorze starego złota, lekkiej czarnej konsolki z lustrem oraz krzesła w stylu vintage, pięknie dopełniają całość. Patrząc na tak harmonijnie zaaranżowaną przestrzeń aż chce się bić brawo!

Po więcej inspiracji i porad zapraszamy na: houseloves.com

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje