Kaczkan - Premium Wooden Floors

Jaka podłoga do eleganckiej sypialni? Piękny projekt strefy prywatnej w domu autorstwa Anny Marii Sokołowskiej

24.10.2022Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

W dużym rodzinnym domu urządzonym w minimalistycznym, ale ciepłym i eleganckim stylu nie mogło zabraknąć wygodnych sypialni. Jak je zaaranżowała trójmiejska architektka, Anna Maria Sokołowska? Zaglądamy do środka!

Czy sypialnię trudno urządzić? I dlaczego podłoga drewniana to najlepsze rozwiązanie?

Gdy urządzamy mieszkanie lub dom, zdarza się, że sypialnię traktujmy nieco po macoszemu. Uwaga skupia się na reprezentacyjnych przestrzeniach, czyli salonie i kuchni, ewentualnie na łazience. A tymczasem sypialnia to królestwo relaksu i wypoczynku, miejsce, w którym spędza się statystycznie 1/3 każdej doby. Zdecydowanie warto zadbać, by w pełni odpowiadała potrzebom swoich użytkowników.

Czego więc potrzebujemy w sypialni? Najważniejszy jest komfort i poczucie harmonii. Właśnie dlatego muszą się tu pojawić kolory, przy których łatwo się wyciszyć i odpocząć oraz dużo miejsca do przechowywania, aby bałagan nie utrudniał relaksu. Niezbędne będzie wygodne łóżko, estetyczne drobiazgi i detale (oświetlenie, dekoracje, małe meble), a także ciepła atmosfera, która sprawia, że w sypialni przebywa się po prostu przyjemnie.

Wbrew pozorom urządzenie sypialni nie jest więc łatwym zadaniem. W jej aranżacji warto stawiać na jasne i raczej ciepłe kolory oraz na naturalne materiały, w otoczeniu których lepiej się nam odpoczywa. Najlepszym pomysłem na ściany i zabudowy będą beże, odcienie bieli i kolory ziemi. Podłoga do sypialni powinna być ciepła, a więc sprawdzonym wyborem jest drewno.

Projekt: Anna Maria Sokołowska. Elegancka sypialnia w minimalistycznym stylu. Podłoga Pure Forest z kolekcji Top of The World Kaczkan Premium

Zdjęcie: Fotomohito

Elegancka sypialnia miłośniczki minimalizmu

W projekcie sypialni przygotowanej i zrealizowanej przez architektkę Annę Marię Sokołowską uwagę zwraca przede wszystkim oszczędna forma i kolorystyka. Przestronne pomieszczenie wydaje się jeszcze większe i pełne harmonii, ponieważ wszystkie rzeczy schowane są w pojemnych, doskonale zaprojektowanych zabudowach meblowych.

Architektka postawiła na minimalistyczne zabudowy od podłogi do sufitu, które idealnie wtapiają się w tło, a dzięki temu nie zmniejszają optycznie pomieszczenia. Jasna kolorystyka, w której odcień piasku łączy się z szarością, to nawiązanie do stylistyki całego domu inspirowanej morzem i plażami Bałtyku.

Projekt: Anna Maria Sokołowska. Minimalistyczne zabudowy ze złotymi detalami. Podłoga Pure Forest z kolekcji Top of The World Kaczkan Premium

Zdjęcie: Fotomohito

Elegancji zabudowie dodają subtelne złote uchwyty. Dzięki temu w minimalistyczne wnętrze wkrada się wyrafinowanie spod znaku modern classic. Złoto pojawia się zresztą także w innych detalach tego wysmakowanego wnętrza. Widzimy je pod postacią eleganckich pionowych listew na tapicerowanej ścianie oraz akcentach tapicerowanego pufa.

Jaką podłogę do minimalistycznej sypialni wybrać? Taką, która ociepli wnętrze i doda mu przytulnego charakteru. Tu wybór padł na podłogę lakierowaną Kaczkan Premium z kolekcji Top of The World w naturalnym i jasnym kolorze Pure Forest oraz ułożeniu w postaci klasycznych długich desek proDeska.

Projekt: Anna Maria Sokołowska. Tapicerowana ściana w kolorze jasnego beżu i ze złotymi listwami. Podłoga Pure Forest z kolekcji Top of The World Kaczkan Premium

Zdjęcie: Fotomohito

Pure Forest to kolor, który oddaje naturalne, nieco surowe piękno drewna dębowego. Dzięki zastosowaniu bielącej bejcy i lakieru super mat podłoga ma pastelowy i ciepły, a jednocześnie dosyć neutralny odcień. Doskonale pasuje do minimalistycznej zabudowy i kolorystyki sypialni, w której przeważają jasne beże i barwy off white.

Projekt: Anna Maria Sokołowska. Jasna kolorystyka dodaje sypialni przestronności. Podłoga Pure Forest z kolekcji Top of The World Kaczkan Premium

Zdjęcie: Fotomohito

Pokój dziecka – Pure Forest ociepli dziecięce królestwo. Projekt pokoju wykonała pracownia @Pokoje Dziecięce

Ta sama podłoga Kaczkan Premium znalazła się także w pokoju dziecięcym. Także i tu jest znakomitą bazą dla mebli i dekoracji w prostym, nieco skandynawskim stylu i stonowanej kolorystyce przełamanej pastelowymi akcentami.

Projekt: @Pokoje Dziecięce. Pokój dziecka zaaranżowany w pastelach i szarościach. Podłoga Pure Forest z kolekcji Top of The World Kaczkan Premium

Zdjęcie: Fotomohito

Warto zwrócić także uwagę na jej walory użytkowe, które w pokoju dziecka mają ogromne znaczenie. Podłoga daje efekt oleju, ale ma odporność lakieru. Sprawdzi się to zwłaszcza w przestrzeni, która jest na co dzień królestwem nieskrępowanej zabawy, kreatywności i nieposkromionej twórczości artystycznej.

Projekt: @Pokoje Dziecięce. Podłoga Pure Forest z kolekcji Top of The World Kaczkan Premium

Zdjęcie: Fotomohito

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje