Kaczkan - Premium Wooden Floors

Beżowy total look – ekskluzywny i ponadczasowy projekt od KODO

06.01.2024Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

Beżowy total look – ekskluzywny i ponadczasowy projekt Show Flat w Gdyni

Patrząc na naszą nową realizację, która powstała w ścisłej współpracy z firmą KODO, na myśl nasuwa się jedno sformułowanie: „Złote, a skromne”.

To zadziwiające, jak umiejętnie udało się w tym projekcie połączyć złote elementy rodem z art déco z minimalistycznym, niemal ascetycznym wystrojem.

Rezultat? Piękne, spokojne, ale też niebanalne wnętrze, w którym można się zrelaksować po ciężkim dniu. Zaryzykujemy wręcz stwierdzenie, że mieszkanie to – urządzone niezwykle estetycznie, a przy tym funkcjonalnie – może sprawić, iż domownikom nie będzie chciało się z niego wychodzić!

Projekt: KODO

Zdjęcie: Fotomohito

Warstwy i odcienie – aktualny przepis na ponadczasowe wnętrze

Jak projektantom udało się osiągnąć taki rezultat pomimo niezwykle oszczędnej palety kolorystycznej? Przewrotnie napiszemy, że… Dzięki niezwykle oszczędnej palecie kolorystycznej. 🙂 Czasami mniej znaczy więcej, a w tym przypadku mniej znaczy optymalnie.

Mieszkanie, na pierwszy rzut oka, jest beżowe. Ale nawet niezbyt wprawny obserwator szybko dostrzeże w nim mnóstwo harmonijnie współgrających ze sobą odcieni, które tworzą prawdziwą symfonię kremów, bieli i szarości. Całości charakteru dodają gustownie rozmieszczone złote akcenty, różnorodne faktury oraz naturalne materiały – w tym nasza dębowa podłoga California Dream House.

Projekt: KODO

Zdjęcie: Fotomohito

Realizację można porównać do casualowej stylizacji w wydaniu „Total Look” – to trend odzieżowy, który już od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród największych modowych ikon. Polega na zestawianiu ze sobą ubrań z jednej palety kolorystycznej, ale przy tym do woli można bawić się dodatkami i fakturami. Całość? Klasyczna, elegancka, wygodna i uniwersalna. Zupełnie jak prezentowane mieszkanie!

A właśnie, faktury. W niemal monochromatycznych projektach architektonicznych to właśnie one mają kluczowe znaczenie. Sprawiają, że wnętrze staje się interesujące, nabiera głębi. Decydują również o charakterze całości.

W mieszkaniu pokazowym KODO możemy zaobserwować niezwykłe bogactwo materiałów. Biel ścian przełamano pięknymi lamelami w nieco innym, lecz podobnym odcieniu off-white. Do tego zastosowano kamienne blaty, dobrano tkaniny – jak długie, miękko spływające zasłony w rozkosznym brązowym kolorze – oraz pasujące do nich drewno.

Projekt: KODO

Zdjęcie: Fotomohito

Na uwagę zasługują również akcesoria. W tym spokojnym wnętrzu to właśnie one decydują o charakterze całego mieszkania. Projektanci zdecydowali się na dodatki w kolorze bieli i czerni z silnymi, złotymi akcentami, które sprawiają, że całość staje się intrygująca i niebanalna.

Dodatki w kolorach spoza koła barw dopełniają, a kiedy trzeba, kontrastują oraz przełamują projekt, ale dzięki złotym wykończeniom, które doskonale współgrają z ciepłymi odcieniami dominujących beży, idealnie współgrają z całym projektem wnętrza KODO.

Całość harmonijnie łączy się z naszą podłogą California Dream House w klasie Unique, która w tym projekcie pełni rolę tła dla aranżacji. Ale za to jakiego tła!

Projekt: KODO

Zdjęcie: Fotomohito

California Dream House – idealna podłoga do klasycznego wnętrza

Wspominaliśmy o warstwach, beżach, naturalnych materiałach i ciepłych odcieniach, które sprawiają, że mieszkanie z pracowni wnętrz KODO, pomimo oszczędnej palety kolorów, jest wyjątkowo przytulne. Właściwie tymi samymi słowami moglibyśmy opisać zastosowaną w tym projekcie podłogę drewnianą California Dream House.

Nasza podłoga w wariancie Pro Deska oraz w klasie Unique wydaje się być oczywistym wyborem do tego wnętrza. Proste klepki nieco przełamują niemal luksusowy charakter aranżacji, a przy tym sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne. Bezpretensjonalna forma podłogi świetnie współgra też z niezwykle eleganckimi złotymi akcentami, dzięki czemu projekt wygląda nowocześnie i świeżo.

Projekt: KODO

Zdjęcie: Fotomohito

 

Dlaczego jeszcze California Dream House była idealnym wyborem do tej realizacji? Przede wszystkim ze względu na swój charakter i kolorystykę. Podłoga odcieniem ma przypominać rozgrzane piaski Kalifornii. Rezultat to wrażenie egzotycznego, ciepłego wybrzeża i przestrzeni – zamknięte w czterech ścianach.

Doznaniom wzrokowym towarzyszą sensoryczne. Podłoga California Dream House (w tej realizacji jest to deska dwuwarstwowa o szerokości 19 cm) pochodzi z kolekcji Beauty of Oil. Olejowane podłogi cechują specjalne właściwości. Nie tylko mają piękne, matowe wykończenie – w tym przypadku przypominające ziarnka piasku na plaży – lecz również są cudownie przyjemne w dotyku. Chodzenie po takich podłogach boso jest równie miłe, jak spacer brzegiem morza w słoneczne popołudnie.

W przypadku zastosowanej podłogi ważna jest też klasa wybranego parkietu. Unique podkreśla w naszej dębowej podłodze to, co w dębinie jest najlepsze i najpiękniejsze. Klasa została stworzona z myślą o eleganckich, ale przy tym niebanalnych projektach. Ukazuje charakter dębowego drewna w wyjątkowo pochlebny sposób, łącząc dwie, wydawałoby się, sprzeczne cechy, czyli luksus z bliskim naturze wyglądem.

Mariaż jest naprawdę udany, niebanalny, a przy tym uniwersalny. Zresztą wystarczy spojrzeć na zamieszczone zdjęcia!

Projekt: KODO

Zdjęcie: Fotomohito

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje