Kaczkan - Premium Wooden Floors

Brązowa podłoga do salonu – trend, który będzie rządzić w 2024 roku. Zobacz, jak prezentuje się we wnętrzu w stylu urban jungle

04.01.2024Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

Wśród aktualnych trendów wnętrzarskich warto zwrócić uwagę na wielki powrót ciemniejszych podłóg. Na topie są dziś zwłaszcza drewniane podłogi w ciepłych kolorach brązu. Jak prezentuje się brązowa podłoga w salonie? Zaglądamy do wnętrza projektu Monik Staniec. Króluje w nim efektowna podłoga Kaczkan w kolorze Coffee.

Podłogi pastelowe i odwzorowujące surowy kolor drewna dalej są na czasie. Do gry wkroczyły jednak w tym sezonie podłogi brązowe. Coraz śmielej widzą je w swoich wnętrzach i architekci, i inwestorzy.

Podłoga w kolorze brązowym to mocny akcent w każdej aranżacji, świetnie wyglądający zwłaszcza w salonie. Wprowadza sporą dawkę elegancji i przytulności, choć trzeba wiedzieć, jak i z czym ją zestawiać, aby efekt był piękny. W projekcie Moniki Staniec brązowa podłoga Kaczkan okazała się strzałem w dziesiątkę.

Przytulny salon w mieszkaniu w stylu domowej dżungli

Apartament we Wrocławiu to urocza enklawa dla rodziców z dwójką dzieci. Inwestorzy chcieli mieszkać w otoczeniu wysokiej jakości materiałów i naturalnych wnętrz. Ich priorytetem była również funkcjonalność i ergonomia.

Projekt: @monikastaniec.architektwnetrz

Zdjęcie: Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee

Projekt: @monikastaniec.architektwnetrz

Zdjęcie: Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee

Sercem dużego, bo ponad 100-metrowego mieszkania jest część dzienna, w której znalazł się salon z jadalnią oraz aneks kuchenny. Całość zaaranżowano w duchu less is more oraz w oparciu o bazę z naturalnych materiałów. Tworzy ją przede wszystkim drewniana podłoga w kolorze Coffee.

Monika Staniec wybrała kolekcję podłóg termowanych Coffee Thermo Kaczkan Premium. Ciepły kolor, w którym brązy łączą się z rudościami, stał się idealnym tłem dla betonowych płyt, antycznych luster, beżowego kamienia, efektownych zielonych frontów oraz złotych detali.

Zainspiruj się: Ciemna podłoga wraca do łask! Czy to pomysł do Twojego wnętrza? Sprawdź!

Projekt: @monikastaniec.architektwnetrz

Zdjęcie: Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee

We wnętrzu ogromną rolę odgrywają żywe rośliny. Pojawiają się w strefie wypoczynkowej w salonie, w jadalni czy w kuchni. Nie brakuje tu również ocieplających aranżację plecionek i miękkich tkanin w naturalnych kolorach. Barwy wnętrza to łagodna pastelowa zieleń, szarości, beże, złamana biel. Bardzo naturalna w wyglądzie, ale elegancka brązowa podłoga sprawdza się tu znakomicie.

Zainspiruj się: Luksusowa sypialnia z garderobą. W tym wnętrzu bazą dla bieli i złota jest ciemna podłoga w kolorze Smoked Wood Onyx

Brązowe podłogi drewniane – idealny wybór do salonu

Skąd tak duża popularność brązowych podłóg drewnianych? Do wnętrz coraz śmielej wkraczają ciemne kolory – morskie zielenie, granaty, antracytowe szarości, także czerń. Widzimy je nie tylko w dodatkach i dekoracjach, ale na dużych powierzchniach, jak fronty i obicia mebli, ściany czy podłogi.

Projekt: @monikastaniec.architektwnetrz

Zdjęcie: Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee

Projekt: @monikastaniec.architektwnetrz

Zdjęcie: Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee

Drugi ważny trend to moda na ciepłe odcienie, w którą znakomicie wpisują się właśnie brązy. Jakie? Czekoladowe, orzechowe, kasztanowe, a także umbra, siena czy sepia. Do tego rudości, odcienie cynamonowe oraz karmelowe i mamy gotowy przepis na przytulne, kojące wnętrze w duchu natury i elegancji.

Dowiedz się: Jak wybrać drewnianą podłogę krok po kroku?

W kolekcji kolorów podłóg drewnianych Kaczkan Premium znajdziesz sporo pomysłów na inspirującą brązową podłogę. Oprócz wspomnianej kolekcji Coffee to takie kolory jak Bali Aura House, Caldera Santorini czy Coco de Mer.

Który kolor brązowej podłogi Kaczkan Premium wybrać?

Pierwszy wybór to elegancka podłoga Coffee, która pojawia się w prezentowanym projekcie Moniki Staniec. Ten ciepły odcień drewna uzyskuje się w wyniku wyjątkowego procesu obróbki, jakim jest termowanie. To poddawanie drewna działaniu wysokiej temperatury. Termowanie nadaje drewnu szlachetny ciemny kolor i znacząco zwiększa wytrzymałość drewnianej podłogi.

Projekt: @monikastaniec.architektwnetrz

Zdjęcie: Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee

W kolekcji brązowych podłóg Kaczkan Premium warto też wyróżnić kolor Bali Aurahouse. Jej głęboki brązowy odcień inspirowany jest tropikalną indonezyjską wyspą, jej krajobrazami, nieposkromioną naturą i tradycyjnym rzemiosłem.

A może chłodniejszy odcień Caldera Santorini? Ta podłoga olejowana ma barwę, która kojarzy się krajobrazami greckiej wyspy Santorini. Jeśli szukasz propozycji na podłogę lakierowaną, wybierz kolor Coco De Mer, chłodny, bogaty o zróżnicowanej tonacji i bardzo naturalny.

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje