Kaczkan - Premium Wooden Floors

Greckie wakacje. Nowy kolor podłogi Kaczkan Caldera Santorini. Z czym go łączyć? Podpowiadamy!

24.08.2023Czas czytania: 2 min

  • #aktualnosci

Chłodna w kolorze podłoga drewniana, która przywołuje na myśl gorące lato i piękne greckie krajobrazy? Nowy kolor Caldera Santorini od Kaczkan Premium właśnie taki jest! Zobacz, do jakich stylów aranżacyjnych pasuje podłoga w tym pięknym odcieniu.

Caldera Santorini to najnowszy kolor z kolekcji podłóg olejowanych Kaczkan Premium. Jak wszystkie podłogi z tej serii, powstaje dzięki wykończeniu dębowych desek przy pomocy olejów naturalnych hybrydowych, czyli z domieszką wosków. Dzięki temu podłoga ma idealnie matowy wygląd oraz niepowtarzalną w dotyku, miękką, niemal aksamitną strukturę.

Co to za kolor Caldera Santorini? 

Nowy odcień Caldera Santorini z kolekcji Beauty of Oil zabierze nas w podróż  na wulkaniczną wyspę Santorini w Grecji. Wulkaniczna ziemia jest surowa, sucha, pozbawione wilgoci, szaro-brązowa. Kontrastuje z nią olśniewająca biel przytulonych do skał greckich miasteczek i przepiękny błękit ich drzwi i okien.

Inspiruje Cię taki krajobraz? Teraz możesz wprowadzić go do siebie dzięki nowej podłodze Caldera Santorini. Wykończona została matowym olejem hybrydowym w kolorze szaro-brązowym. Jest chłodna i nieco ciemniejsza niż większość propozycji Kaczkan Premium. Ma szare tony i idealnie matową fakturę, jest więc trochę minimalistyczna, choć nadal bardzo przytulna.

Do jakich aranżacji pasuje Caldera Santorini? Pierwsza propozycja to styl loftowy

Neutralny, ciemniejszy kolor podłogi jest idealną bazą do wielu różnorodnych aranżacji wnętrz, od loftowych i minimalistycznych po nowoczesne i wielkomiejskie. Nasza pierwsza wskazówka to szalenie modny styl industrialny.

Zainteresowanie loftami sięga lat 70., kiedy awangardowi artyści zamieszkiwali pofabryczne przestrzenie w amerykańskich miastach przemysłowych. Moda na lofty wkrótce trafiła do Europy. Jest bardzo widoczna także w Polsce – choć prawdziwych loftów mamy niewiele, wiele osób urządza swoje nowe mieszkania w stylu soft loft.

Co wyróżnia loftowe wnętrze? Przede wszystkim szarość – pod postacią betonu, do którego podłoga Caldera Santorini ze swoimi szarymi tonami pasować będzie idealnie. Lofty lubią ciemniejsze odcienie i chłodne tonacje. Szarość, czerń, surowe dębowe drewno, ewentualnie naturalna cegła to materiały i kolory, których używa się tu najczęściej.

Jak urządzić loftowe wnętrze z podłogą Caldera Santorini? Do chłodnej kolorystyki podłogi dobierz beton na ścianie lub inne industrialne okładziny, np. imitujące skorodowane metalowe płyty. Ustaw surowe w formie, ale komfortowe meble tapicerowane – czarne lub szare kanapy będą strzałem w dziesiątkę. Zadbaj o loftowy charakter wnętrza. Instalacje natynkowe, odkryte kable i przewody wentylacyjne, metalowe szprosy w przeszkleniach, czarne detale, żarówki typu Edison – to najważniejsze cechy takiej aranżacji.

Caldera Santorini w wersji dekoracyjnej – co powiesz na glamour?

Czy styl glamour pasuje do podłogi w chłodnej tonacji? To nieoczywisty wybór, ale jak najbardziej! Glam to styl kochający przesadę. Dużo w nim przerysowanych mebli np. barokowych ludwików, sofek na wygiętych nóżkach, pikowanych oparć. Nie może się też obyć bez złota czy mosiądzu oraz kryształów.

Jednym z najważniejszych elementów stylu glamour jest charakterystyczna kolorystyka. Biel i czerń, bordo, róż w każdej wersji, fiolet, ciemna antracytowa szarość, luksusowe granaty i zielenie – do każdego z tych kolorów pasować będzie nieco ciemniejsza, neutralna i chłodna podłoga Caldera Santorini.

Aby styl glam wyglądał dobrze, a nie kiczowato, potrzebuje ponadczasowej, raczej chłodnej bazy. Caldera Santorini w tej roli sprawdzi się fantastycznie! Uspokoi mocne kolory i blask złota, wprowadzi odrobinę luksusu i elegancji, a także natury.

Zobacz również inne artykuły z kategorii #aktualnosci