Kaczkan - Premium Wooden Floors

Gdyńska Perła Architektury w nowej odsłonie z podłogą NOBLE OF THE FOREST

29.06.2024Czas czytania: 4 MIN.

  • #inspiracje

Nasza pasja do drewna i mistrzostwo w jego obróbce zaowocowały kolejnym niezwykłym projektem – rewitalizacją zabytkowego budynku Banku Polskiego w Gdyni. To właśnie w sercu gdyńskiej architektury, nasze podłogi drewniane dodają splendoru i ciepła, przemieniając historyczne przestrzenie w nowoczesne apartamenty.

Tło projektu

Budynek Banku Polskiego, zlokalizowany w samym sercu Gdyni, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektonicznych tego dynamicznie rozwijającego się miasta. Jego bogata historia i charakterystyczny styl art deco od lat przyciągają wzrok zarówno mieszkańców, jak i turystów. W odpowiedzi na rosnące potrzeby i zmieniające się trendy, budynek przeszedł kompleksową rewitalizację, której celem było nie tylko zachowanie jego dziedzictwa, ale również dostosowanie do wymogów nowoczesnego użytkowania.

 

Projekt odnowienia tego historycznego obiektu był inspirowany wnętrzami domów w londyńskiej dzielnicy Islington, które są znane ze swojego unikalnego połączenia tradycyjnej brytyjskiej elegancji z nowoczesnymi rozwiązaniami designowymi. Ta mieszanka klasyki z nowoczesnością stała się fundamentem dla całego przedsięwzięcia. Inwestorzy, zainspirowani tymi londyńskimi wnętrzami, postanowili przemycać podobne rozwiązania stylistyczne do gdyńskiego projektu, tworząc przestrzeń zarówno współczesną, jak i nasyconą historią. To marzenie udało się zrealizować najlepiej znającymi gdyńskie klimaty, duetowi Magdzie i Marii z Pracowni MAGMA.

 

Zadaniem projektantów było znalezienie delikatnej równowagi między istniejącymi elementami art deco, a nowoczesnymi trendami w architekturze wnętrz. W trakcie rewitalizacji starano się zachować wiele oryginalnych detali, takich jak kasetonowe sufity, marmurowe posadzki i złocone zdobienia, jednocześnie wprowadzając nowoczesne elementy, które dodają wnętrzom świeżości i funkcjonalności. Wnętrza wzbogacono również o włoskie akcenty, co jest hołdem dla pochodzenia właścicieli marki. Subtelne wprowadzenie elementów takich jak włoskie oświetlenie czy meble z południa Europy, doskonale komponuje się z artdeco, tworząc unikalną atmosferę, która łączy czas i przestrzeń.

 

Tak skomponowany projekt nie tylko oddaje hołd historii, ale również wyznacza nowe standardy w projektowaniu przestrzeni użytkowych, gdzie każdy element ma swoje miejsce, a całość tworzy harmonijną i funkcjonalną całość.

 

Projekt: MAGMA

Zdjęcie: KRONIKI

Projekt: MAGMA

Zdjęcie: KRONIKI

Szczegóły realizacji CHEVRON 45, Noble of the Forest

 

Kluczowym elementem projektu są nasze podłogi – jodełka francuska Chevron 45 w kolorze Noble of the Forest, które stały się fundamentem dla reszty wnętrza. Ta szczególna konstrukcja nie tylko podkreśla elegancję, ale także wprowadza wrażenie przestronności i luksusu. Wyjątkowa kolorystyka wnętrz, łącząca głęboki błękit z ciepłymi odcieniami fornirów, stworzyła idealne tło dla naszych podłóg.

Projekt: MAGMA

Zdjęcie: KRONIKI

Rola i znaczenie produktów K A C Z K A N

 

Podłogi drewniane KACZKAN odegrały kluczową rolę w nadaniu charakteru i stylu nowym apartamentom. Wybór drewna jodełki francuskiej nie był przypadkowy – jego trwałość i estetyka idealnie odpowiadają zarówno potrzebom nowoczesnego mieszkania, jak i wymaganiom związanym z ochroną zabytków. Dzięki naszym podłogom, każde pomieszczenie zyskuje na wyjątkowości, a cały projekt harmonijnie łączy przeszłość z przyszłością.

Rewitalizacja Banku Polskiego to dowód na to, że prawdziwa pasja i zaangażowanie w rzemiosło mogą przerodzić się w projekt o sporym zasięgu. Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a wszystko to na podłodze drewnianej od KACZKAN.

 

PROJEKT: PRACOWNIA MAGMA GDYNIA

FOTO: KRONIKI 

 

Projekt: MAGMA

Zdjęcie: KRONIKI

Projekt: MAGMA

Zdjęcie: KRONIKI

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje