Kaczkan - Premium Wooden Floors

Projekt Bałtyk to połączenie pasji do drewna i sztuki

02.05.2024Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

W Pucku, tuż nad brzegiem Zatoki Puckiej, mieliśmy przyjemność wziąć udział w kreowaniu niepowtarzalnego projektu - apartamentu "Bałtyk". Jako renomowany producent podłóg drewnianych, od lat inspirujemy się naturą, tworząc produkty, które nie tylko odzwierciedlają piękno i trwałość dębu, ale też wpisują się w najnowsze trendy w dziedzinie designu wnętrz. Projekt "Bałtyk" to połączenie pasji do drewna i sztuki, gdzie każdy element wnętrza został dokładnie przemyślany, aby stworzyć przestrzeń, która jest jednocześnie nowoczesna, komfortowa i niezapomniana.

Charakterystyka projektu

Apartament "Bałtyk" zlokalizowany w Pucku, to 95 metrów kwadratowych przestrzeni, która została zaprojektowana dla rodziny na co dzień mieszkającej poza Polską. Z okien rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na wody Zatoki Puckiej, co sprawia, że każdy moment spędzony w tym miejscu jest wyjątkowy. Od pierwszych kroków w apartamencie uwagę przykuwa monumentalny obraz Eugeniusza Minciela, wprowadzający gości w świat kolorów i form, które znajdują odzwierciedlenie w każdym zakątku tego wyjątkowego wnętrza. Projekt ten jest świadectwem tego, jak sztuka i design mogą współgrać, tworząc przestrzeń, która jest zarówno funkcjonalna, jak i inspirująca.

Projekt: Pracownia Magma

Zdjęcie: Kroniki

Koncept i inspiracje

Projekt "Bałtyk" jest owocem poszukiwania harmonii między naturą a współczesnym designem. Inspiracją dla tego niezwykłego wnętrza stał się obraz Eugeniusza Minciela, który nie tylko zdobi przestrzeń tuż przy wejściu, ale także wyznacza kolorystyczną paletę dla całego apartamentu. Abstrakcyjne formy i barwy zawarte w dziele Mincieli odnajdujemy w każdym elemencie wnętrza, co sprawia, że przestrzeń ta opowiada historię poprzez kolory i tekstury. Centralnym punktem apartamentu jest stół z marmuru Rosso Lepanto, który swoją unikalną formą i intensywnością barw stanowi serce domu, wokół którego skupia się życie rodzinne i towarzyskie.

Projekt: Pracownia Magma

Zdjęcie: Kroniki

Podłogi Kaczkan w apartamencie „Bałtyk”

W tym wyjątkowym projekcie, podłogi Kaczkan odegrały kluczową rolę w tworzeniu spójnej i ciepłej atmosfery. Część dzienna apartamentu "Bałtyk" została wykończona podłogami w odcieniu Vanilla, które swoją subtelną barwą i delikatną fakturą doskonale komponują się z naturalnym światłem wpadającym przez okna. Dla części sypialnianej wybrano natomiast odcień Champagne, który dodaje wnętrzu elegancji i głębi, tworząc przytulną oazę spokoju. Wzór proDeska dębowa dwuwarstwowa, o szerokości 19 cm i długości od 170 do 200 cm, jest świadectwem rzemiosła i dbałości o detale, które wyróżniają produkty Kaczkan na rynku. Te precyzyjnie wykonane podłogi nie tylko podnoszą estetyczny wymiar każdego pomieszczenia, ale także gwarantują trwałość i odporność, będąc tym samym inwestycją na lata.

Projekt: Pracownia Magma

Zdjęcie: Kroniki

Integracja z wnętrzem

Podłogi Kaczkan, użyte w projekcie "Bałtyk", nie są tylko elementem funkcjonalnym - stanowią kluczowy składnik, który scala różne części mieszkania w harmonijną całość. Dzięki wykorzystaniu odcieni Vanilla i Champagne, udało się stworzyć płynne przejścia między strefami dziennej i prywatną, podkreślając jednocześnie unikalny charakter każdego pomieszczenia.

W części wypoczynkowej, podłogi w odcieniu Vanilla idealnie komponują się z błękitną sofą, tworząc przestrzeń zapraszającą do relaksu i spędzania czasu z bliskimi. Sypialnie z kolei, dzięki ciepłemu odcieniowi, zyskały na intymności i spokoju, co czyni je idealnym miejscem do odpoczynku.

W projekcie tym, podłogi Kaczkan pełnią rolę nie tylko estetyczną, ale także funkcjonalną, zapewniając trwałość i łatwość w utrzymaniu, co jest nieocenioną wartością dla właścicieli ceniących sobie zarówno piękno, jak i praktyczność. Dzięki swojej wszechstronności i jakości, podłogi te doskonale wpisują się w abstrakcyjny charakter wnętrza, dodając mu ciepła i domowego klimatu.

Projekt: Pracownia Magma

Zdjęcie: Kroniki

Wpływ na odbiorców

Reakcje właścicieli i odwiedzających apartament "Bałtyk" najlepiej świadczą o sukcesie projektu. Podłogi Kaczkan, z ich niezwykłą estetyką i wysoką jakością wykonania, wywołały zachwyt i stały się jednym z najczęściej komentowanych elementów. Właściciele, żyjący na co dzień poza Polską, zauważyli, jak podłogi te przyczyniają się do stworzenia miejsca, które jest nie tylko estetycznie doskonałe, ale także emanuje ciepłem i komfortem, czyniąc każdy powrót "do domu" wyjątkowo przyjemnym. Odwiedzający, z kolei, podkreślają, jak podłogi harmonijnie współgrają z resztą wnętrza, podnosząc jego walory estetyczne i wpływając na odczucia przestrzenne.

Projekt "Bałtyk" to dowód na to, że podłogi drewniane mogą być nie tylko elementem praktycznym, ale także dziełem sztuki, które wnosi do wnętrza ciepło, charakter i niepowtarzalny styl. Firma Kaczkan, dzięki swojemu doświadczeniu i pasji do drewna, ponownie udowodniła, że potrafi tworzyć produkty, które wzbogacają każde wnętrze, nadając mu wyjątkowego charakteru. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z bogatym portfolio realizacji, które tak jak projekt "Bałtyk", przekraczają tradycyjne podejście do podłóg drewnianych, tworząc przestrzenie pełne harmonii, piękna i inspiracji. 

Projekt: Pracownia Magma

Zdjęcie: Kroniki

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje