Kaczkan - Premium Wooden Floors
Drewno

Podłogi drewniane ProDeska Wild Oil - zaproś sielankowy klimat do swojego wnętrza

26.01.2022Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

Jak stworzyć wnętrze nowoczesne, a jednocześnie bliskie naturze i przytulne? Oszczędne w formie, ale komfortowe? Wiedzą to architektki wnętrz z pracowni projektowej Na Antresoli, a najlepszym tego przykładem jest jedna z ich ostatnich realizacji. Dominującym elementem tego projektu są drewniane podłogi Kaczkan koloru Wild Oil w klasie Rustical Premium.

Trendy we wnętrzach 2022 – natura na pierwszym planie

Wiodącym trendem we współczesnej aranżacji wnętrz są naturalne materiały i kolory ziemi, połączone z prostą formą. Rezultat ma być elegancki i nieco ascetyczny.

W modernistycznych wnętrzach pojawia się więc ograniczona paleta kolorów i minimalistyczne, ale doskonałej jakości i starannie przemyślane wyposażenie. Całość ma sprzyjać codziennemu wypoczynkowi i atmosferze relaksu. Nie inaczej jest w przypadku projektu wnętrz domu z pracowni Na Antresoli.

Projekt: Pracownia Na Antresoli

Zdjęcie: Migdał Studio

Projekt: Pracownia Na Antresoli

Zdjęcie: Migdał Studio

Projektantki zastosowały tu neutralne kolory – odcienie bieli i beże, które połączyły z wyraźnym i bardzo ciepłym odcieniem dębowego drewna. Ogromne wrażenie robi połączenie naturalnych barw z mocnymi akcentami w postaci matowej czerni. Widzimy ją na dużej płaszczyźnie – jako okładzinę ściany z kominkiem w części dziennej, ale także w detalach.

W kolorze czarnym są też meble w salonie. Komoda i stolik kawowy, blat stołu w jadalni oraz nóżki krzeseł, a nawet ascetyczne oświetlenie w strefie wypoczynku. W bieli i czerni zaprojektowano też kuchnię. Odrobina koloru pojawia się jedynie w sypialni, gdzie ścianę za łóżkiem wykończono tapicerowanymi panelami w odcieniu pudrowego różu.

Projekt: Pracownia Na Antresoli

Zdjęcie: Migdał Studio

Dzięki tak ograniczonej palecie kolorów wnętrze sprawia eleganckie, ale też przytulne i nieco sielankowe wrażenie. Jednocześnie jest prawdziwą oazą spokoju. Duża w tym zasługa naturalnych materiałów, przede wszystkim zaś podłogi dębowej, która spaja cały wystrój wnętrza w harmonijną całość.

Podłogi z drewna – ponadczasowy wybór do realizacji w każdym stylu

Drewno, zwłaszcza drewno dębowe, to doskonałe dopełnienie każdej aranżacji wnętrza. Najczęściej kojarzy się z pomieszczeniami utrzymanymi w bardziej tradycyjnym stylu, takimi jak modern classic, styl paryski, rustykalny, retro, vintage czy country. Ale obecnie chętnie korzysta się z niego też w modnych aranżacjach w klimacie loft, scandi, boho czy popularnych ostatnio wnętrzach japandi.

Projekt: Pracownia Na Antresoli

Zdjęcie: Migdał Studio

Drewno, zwłaszcza pod postacią podłogi z dębu, znakomicie odnajdzie się również we współczesnych wnętrzach. Jeśli kochasz minimalistyczny, ale bliski naturze styl, a zasada „mniej znaczy więcej” określa Twoje wnętrzarskie upodobania, wybierz drewnianą podłogę. Naturalny materiał ociepli aranżację i nada jej przytulnego charakteru.

Najlepszym pomysłem na podłogi do prostego modernistycznego wnętrza będą, tak jak w realizacji pracowni Na Antresoli, klasyczne deski w kolorze, który idealnie oddaje naturalne piękno dębowego drewna.

Projekt: Pracownia Na Antresoli

Zdjęcie: Migdał Studio

ProDeska w kolorze Wild Oil – baza do aranżacji, które lubisz

Podłużne deski to ciągle bardzo popularny, a przy tym ponadczasowy wybór na pokrycie podłogi. W opisywanej realizacji zastosowano ProDeskę marki Kaczkan Premium w klasycznym rozmiarze desek 14x150x800-1400 mm. To dwuwarstwowy parkiet, którego wierzchnia warstwa to szlachetny dębowy fryz. Trwały i odporny, a przy tym wyróżniający się łatwym montażem.

Wybrany przez projektantki rozmiar poszczególnych desek sprawdzi się szczególnie w przestronnym wnętrzu. Pięknie podkreśla układ słojów i wyraźną, ciepłą kolorystykę podłogi, którą wykończono olejem hybrydowym w kolorze Wild Oil.

Wild Oil to jeden z licznej gamy kolorów podłóg Kaczkan. Odcień prezentuje całe piękno drewna dębowego w jego naturalnej postaci. Wykończona transparentnym olejem hybrydowym podłoga w kolorze Wild Oil jest ciepła i przyjemna dla oka. Wygląda autentycznie i idealnie podkreśla urodę i szlachetną barwę dębu. Pasuje do nastrojowych wnętrz w każdym stylu, a wybierając odpowiednią klasę (czyli selekcję) podłogi, możesz dopasować jej wygląd do charakteru wnętrza.

Projekt: Pracownia Na Antresoli

Zdjęcie: Migdał Studio

W opisywanej aranżacji projektantki z pracowni Na Antresoli postawiły na podłogę w klasie Rustical Premium. Podkreśla ona nieregularny rysunek drewna dębowego i jego słoje. Jednocześnie jest na tyle uniwersalna, że doskonale nada się także do aranżacji eleganckich i nowoczesnych wnętrz.

Rustical Premium – klasa drewna do eleganckich i naturalnych wnętrz

Rustical Premium jest jedną z klas wykończenia podłóg Kaczkan. Oznacza to, że dotyczy wyglądu rysunku drewna i jego usłojenia, a nie jakości czy wytrzymałości podłogi. Dlaczego wybór projektantek z Na Antresoli padł właśnie na tę selekcję podłóg drewnianych Kaczkan?

ProDeska w kolorze Wild Oil i w klasie Rustical Premium podkreśla to, co najpiękniejsze w dębowym drewnie. Widać tu nie tylko piękny, autentyczny kolor desek, ale także nieregularny rysunek słojów, co docenią miłośnicy naturalnych materiałów we wnętrzach.

Z drugiej strony podłoga w klasie Rustical Premium jest subtelniejsza niż podłogi w klasie Country. Nadal wygląda więc jak naturalne, piękne drewno dębowe, ze słojami i przebarwieniami, ale jednocześnie jest klasyczna i elegancka. Dzięki temu, w zależności od wybranego koloru, sprawdzi się we wnętrzach tradycyjnych, ale także nowoczesnych. W realizacji projektantek z pracowni Na Antresoli wygląda doskonale!

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje