Kaczkan - Premium Wooden Floors

Podłogi drewniane Kaczkan Premium zgodne z aktualnymi trendami. Architektka wnętrz Anna Maria Sokołowska radzi, jak najlepiej dopasować je do wnętrza

26.07.2022Czas czytania: 5 min.

  • #aktualnosci

Uczenie się i pozyskiwanie fachowej wiedzy może mieć bardzo przyjemną formę. Przekonali się o tym uczestnicy śniadania dla architektów zorganizowanego przez markę Kaczkan Premium i Świat Podłóg. Swobodna atmosfera, miłe towarzystwo i dobra kuchnia sprzyjały przyswajaniu informacji o podłogach drewnianych.

 

Swoim bogatym doświadczeniem oraz wskazówkami dotyczącymi tworzenia perfekcyjnych kompozycji, zgodnych z najnowszymi wnętrzarskimi trendami, podzieliła się architektka wnętrz Anna Maria Sokołowska.

ProParkiet – uniwersalna podłoga drewniana do każdego wnętrza

Architekci mieli możliwość zapoznania się z technologią ProParkiet – innowacyjną dwuwarstwową podłogą drewnianą od Kaczkan, łączącą trwałość i naturalność drewna w tradycyjnym wykończeniu z łatwością oraz szybkością montażu paneli. Mogli też przekonać się, jak wiele możliwości aranżacyjnych stwarza ten produkt.

ProParkiet to najlepsze rozwiązanie do wszystkich wnętrz. Bogata paleta dostępnych kolorów i rodzajów wykończeń – występuje w wersji lakierowanej i olejowanej – powoduje, że łatwo dopasować podłogę do każdego pomieszczenia.

Zdecydowaną przewagą dwuwarstwowego ProParkietu nad tradycyjnym odpowiednikiem jest możliwość bezpiecznego stosowania go na ogrzewanie podłogowe. Deski dwuwarstwowe od Kaczkan doskonale przepuszczają ciepło. Ze względu na swoją budowę nie „pracują” tak intensywnie jak parkiet z litego drewna, dzięki czemu podłoga nie zsycha się i nie pęka.

Anna Maria Sokołowska – ekspertka od podłogowych trendów

W pracy architekta wnętrz równie ważne jak znajomość materiałów i technologii jest też rozeznanie w zakresie aktualnych światowych trendów. Tego tematu nie mogło więc zabraknąć podczas spotkania marki Kaczkan Premium i Świata Podłóg.

O tym, co jest dziś modne wśród desek podłogowych, jakie dominują wzory i kolory, opowiedziała architektka wnętrz Anna Maria Sokołowska, właścicielka autorskiej pracowni Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz.

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej może pochwalić się blisko dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów branżowych. To projektantka z powołania, która zaraża innych swoją pasją do architektury, wzornictwa najwyższej próby i praktycznych rozwiązań.

Aby być na bieżąco z panującymi na rynku trendami, Anna Maria Sokołowska od lat bierze aktywny udział w targach i festiwalach branżowych w Polsce i w Europie. W roli ekspertki od podłóg z drewna i desek dwuwarstwowych sprawdziła się znakomicie!

Wzory, klasy, wykończenie podłóg drewnianych – rady architektki wnętrz

Słuchając prezentacji znanej trójmiejskiej architektki, uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi, jakie są uniwersalne i ponadczasowe wzory podłóg, a także jak dobrać rozmiar desek podłogowych do gabarytów pomieszczenia. Projektantka opowiedziała też o tym, w jakich wnętrzach sprawdzi się jodełka klasyczna z kolekcji Simple Living firmy Kaczkan, kiedy lepiej zdecydować się na jodełkę francuską Chevron 45, a kiedy można pokusić się o mniej znany wzór jodły węgierskiej Chevron 22.

Ekspertka zdradziła kilka swoich sprawdzonych trików dotyczących doboru kolorystyki podłóg według klas drewna, tak aby sprostać oczekiwaniom klienta. Zwróciła też uwagę na to, w jaki sposób wykończenie desek podłogowych wpływa na ich kolor oraz właściwości.

Jak dobrze dobrać podłogę do wnętrza?

Uczestnicy szkolenia uzyskali wiele cennych porad, które krok po kroku pomogą im zaprojektować podłogę świetnie dopasowaną do wnętrza. Dowiedzieli się na przykład, jak ważne jest określenie na początku pracy nad projektem palety barw i materiałów, które stworzą bazę kolorystyczną i zbudują charakter aranżacji.

Równie istotna jest decyzja, jaką rolę w wystroju wnętrza ma pełnić podłoga: czy ma być dekoracją samą w sobie, czy raczej spokojnym tłem? To pozwoli określić, jaka klasa wizualna drewna będzie się najlepiej komponować z wybranym stylem.

Anna Maria Sokołowska radziła, by w prostych, nowoczesnych wnętrzach ograniczać się raczej do jednego rodzaju drewna. Natomiast w sytuacji, gdy chcemy urozmaicić aranżację, możemy na przykład zestawić ze sobą różne kolory dębu w jednym pomieszczeniu. Wszystko zależy więc od efektu, jaki chcemy uzyskać, a podłoga to jeden z głównych elementów, który wpływa na odbiór wystroju. Należy jej zatem poświęcić szczególną uwagę w projekcie.

Podłogi Kaczkan Baltic Seaside – inspiracje z natury

Spotkanie z architektami wnętrz stało się też okazją do zaprezentowania nowej podłogi Kaczkan Premium Baltic Seaside. Inspirowana kolorem nadbałtyckiego piasku kolekcja powstała we współpracy z architektką Anną Marią Sokołowską. Idealnie wpisuje się w dzisiejsze preferencje kolorystyczne, w których przeważają naturalne, pastelowe i beżowe odcienie.

Odcień Baltic Seaside powstał przy okazji prac nad projektem domu, który miał łączyć w sobie wyjątkowy, bałtycki i mazurski klimat. Z myślą o jego wnętrzach architektka stworzyła nowy kolor desek warstwowych, w nowoczesnym wykończeniu lakier super mat. Dzięki temu, że Baltic Seaside dobrze wyrównuje kolorystykę dębiny, zyskujemy efekt eleganckiej, stonowanej podłogi.

Delikatna barwa jest bardzo uniwersalna, dlatego będzie znakomitą bazą niemal każdego projektu. W zależności od zastosowanych w aranżacji kolorów może nieco zmieniać swój charakter, nabierając bardziej eleganckiego bądź nieformalnego wyrazu.

Uczestnicy spotkania na przykładzie zaprezentowanych, różnorodnych moodboardów mieli okazję przekonać się na żywo, jak nowa podłoga Kaczkan Premium wypada w różnych stylach i aranżacjach. Mogli też przedyskutować własne propozycje zestawień i rozwinąć warsztat dzięki wymianie opinii oraz fachowym konsultacjom z przedstawicielami firmy Kaczkan i salonu Świat Podłóg.

Zainteresowanie, jakim cieszyło się szkolenie, pozwala przypuszczać, że nie będzie to ostatnie spotkanie spod znaku Kaczkan Premium.

Obejrzyj krótki filmik ze szkolenia by zobaczyć w pełni efekt naszej współpracy:  FILM ZE SZKOLENIA

Zobacz również inne artykuły z kategorii #aktualnosci