Kaczkan - Premium Wooden Floors

Nowe wymiary jodełki Simple Living

08.10.2023Czas czytania: 4 min

  • #aktualnosci

Nowe wymiary jodełki klasycznej Simple Living Kaczkan Premium to 10/14x120x600 oraz 10/14x150x600 mm. Oznacza to, że w kolekcji Simple Living od teraz mamy aż 4 różne warianty: 70x490, 100x500, 120x600 i 150x600 mm

Skąd rozszerzenie oferty o szersze jodełki? Kaczkan odpowiada na trendy wnętrzarskie oraz potrzeby swoich klientów. Szerokie deski podłogowe, ułożone w klasyczną, spokojną jodełkę, prezentują się ponadczasowo i pięknie oraz podkreślają urodę nowoczesnych otwartych wnętrz.

Ale wbrew pozorom szersze deski powiększają też optycznie niewielkie metraże. Są wskazane do małych mieszkań, salonów z jadalnią i kuchnią – wszędzie tam, gdzie priorytetem jest, aby nie zmniejszyć wnętrza.

Jodełki są piękne, nadają aranżacjom niepowtarzalny charakter, ale mogą nieco optycznie zmniejszać pomieszczenia poprzez dynamiczny wzór. Szeroka deszczułka niweluje ten efekt – możesz cieszyć się elegancką jodełką, a jednocześnie nawet mniejsze wnętrze będzie wyglądało dobrze.

Projekt: SIMPLE LIVING 70x490 mm kolor Baltic Seaside

Projekt: SIMPLE LIVING 150x600 mm kolor White Cream

Projekt: SIMPLE LIVING 100x500 mm kolor California Dream House

Projekt: SIMPLE LIVING 120x600 mm kolor White Cream

Simple Living – klasyczna jodełka od Kaczkan Premium

Podłogi z serii Simple Living mają klepki przycięte pod kątem 90 stopni i są przeznaczone do układania w klasyczną jodełkę. Taki sposób ułożenia podłogi ma bardzo długą tradycję. Kojarzysz go może z rodzinnego domu – właśnie tak układano podłogi w powojennej (ale także w przedwojennej) Polsce.

Jodełki to podłogi, które charakterystyczne były dla rezydencji, mieszkań w kamienicach, dużych, reprezentacyjnych przestrzeni salonów w zamożnych domach. Wśród kilku różnych rodzajów jodełek (francuska, węgierska, angielska), ta klasyczna, zwana też angielską, wygląda najspokojniej, jest też najbardziej ponadczasowa.

Projekt: SIMPLE LIVING 70x490 mm kolor Pure Forest 418, Anna Krzak, Westerplatte 7

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Jak powstaje podłoga Simple Living Kaczkan Premium? Wykonuje się ją w technologii parkietu dwuwarstwowego. Oznacza to, że poszczególne klepki poddaje się na etapie produkcji wybranemu rodzajowi obróbki, a następnie lakieruje lub wykańcza olejami hybrydowymi z dodatkiem naturalnych wosków.

Dzięki temu podłogę Simple Living można normalnie użytkować od razu po ułożeniu. Co więcej dwuwarstwowy parkiet można wielokrotnie odnawiać poprzez cyklinowanie.  

Projekt: SIMPLE LIVING 70x490 mm kolor Pure Forest 418, Anna Krzak, Westerplatte 7

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Największe zalety klasycznej jodełki Simple Living od Kaczkan Premium

  • Ponadczasowy wzór odpowiedni do wielu różnorodnych projektów: klasycznych, vintage, modern classic, loftowych, nowoczesnych, mid-century modern.
  • Dobrze wygląda w dużym, przestronnym wnętrzu, ale także na małym metrażu.
  • Spokojniejsza niż dynamiczny wzór Chevron 45 czy Chevron 22 – nie przyciąga tak uwagi i jest odpowiednia do bardziej stonowanych aranżacji.
  • Przy klasycznej jodełce straty materiału przy układaniu są mniejsze niż w przypadku jodełki Chevron – oznacza to większe oszczędności w budżecie na remont czy wykończenie wnętrza.
  • Klasyczna jodełka Simple Living ma szeroką gamę wybarwień i wykończeń oraz klas drewna. Możesz dobrać wzór, kolor i widoczność słojów dokładnie do potrzeb Twojego projektu.

 

Projekt: SIMPLE LIVING 70x490 mm kolor Pure Forest 418, Anna Krzak, Westerplatte 7

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Zobacz również inne artykuły z kategorii #aktualnosci