Kaczkan - Premium Wooden Floors

Modernizm w kolorze pasteli – piękne wnętrze spod kreski Studio Loko

27.07.2021Czas czytania: 6 min

  • #inspiracje

Jaki jest sprawdzony przepis na przytulne, pogodne wnętrze, łączące klasykę ze współczesnością?

Pastele i modernistyczne inspiracje! Doskonale wiedzą o tym architektki z trójmiejskiej pracowni Studio Loko. W ich projekcie główną rolę grają dębowe podłogi w kolorze Pure Forest Rustical Premium marki Kaczkan.

Joanna Real-Studzińska i Beata Kwiatkowska tworzą udany duet projektowy pod nazwą Studio Loko – ich metamorfozy wnętrz zachwycają idealnym wyczuciem stylu, elegancją i staranną analizą potrzeb klienta. W prezentowanej aranżacji za inspirację posłużył przedwojenny modernizm, któremu współczesnego sznytu dodała subtelna pastelowa paleta. Klasyczny charakter wnętrza podkreśliła z kolei piękna dębowa jodełka, obowiązkowo w lekko pastelowym odcieniu.

Modernizm kocha naturę i ponadczasowość

Modernistyczne wnętrza zachwycają grą światła, przestronnością, starannym, rzemieślniczym wykonaniem, detalami i szlachetnymi materiałami. W tym stylu aranżacji wnętrz, który powstał w latach międzywojennych i popularnością cieszył się przez kilka kolejnych dekad, geometryczne formy, prostota i funkcjonalność łączą się z miłością do drewna.

Nie inaczej jest w przypadku tego mieszkania, w którym modernistyczne inspiracje przeplatają się z całkiem nowoczesnymi rozwiązaniami.

Salon w pudrowym różu, kuchnia w pastelowej zieleni

Pastele, czyli odcienie kolorów z dodatkiem barwy białej, to popularne rozwiązanie w wielu różnych aranżacjach, od mid-century modern, przez francuską klasykę, po styl glamour. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że pastelowa paleta oprócz swojego niewątpliwego uroku charakteryzuje się również pozytywnym oddziaływaniem na nasz mózg. Otoczeni pastelami stajemy się pogodniejsi, bardziej optymistycznie patrzymy w przyszłość i mniej się stresujemy. Czy to nie wystarczający powód, by do mieszkania wprowadzić subtelny róż, łagodną miętę, gołębią szarość, delikatny beż czy jasny błękit?

Jeśli nadal zbyt mało powodów na zacieśnienie więzi z pastelami, wystarczy spojrzeć na to wnętrze! Przestronny i wygodny salon, ocieplony pogodną paletą kolorów, otulony welurami i z kroplą dodającej elegancki butelkowej zieleni, dopełnia podłoga w kolorze Pure Forest Rustical Premium. Wykonano ją z drewnianego dębowego parkietu ułożonego w elegancką i klasyczną jodełkę francuską chevron 45.

Tę samą podłogę widzimy w pięknej otwartej kuchni z frontami w miętowej zieleni, a nawet w sypialni czy strefie wejścia. Nieco pastelowy, zgaszony odcień Pure Forest idealnie podkreśla ponadczasowy i wyrazisty jednocześnie deseń jodełki.

 

Jodełka francuska – świetny wybór nie tylko do kamienicy

Jodełka chevron 45, popularnie zwana francuską, to coraz popularniejsze rozwiązanie we współczesnych wnętrzach. Jak się kładzie taką podłogę? Krótszy bok drewnianej klepki przycinany jest pod kątem 45 stopni, a połączone deski tworzą bardzo charakterystyczny kształt grota strzały.

Jodełka francuska kojarzy się z klasycznymi wnętrzami w stylu francuskiej kamienicy lub mid-century modern, ale ten sposób układania podłogi znakomicie nadaje się do innych aranżacji. Doda przytulności wnętrzom w stylu loftowym, a te nowoczesne staną się wyraziste i pełne elegancji. W każdym wydaniu sprawi z pewnością, że aranżacja nabierze ponadczasowego charakteru.

Podłoga Pure Forest w klasie Rustical Premium – elegancja i nowoczesność w jednym

Projektantki ze Studio Loko postawiły w tym wnętrzu na podłogę marki Kaczkan, w wybarwieniu Pure Forest i w postaci olejowanej podłogi w klasie Rustical Premium. Efekt? Zgaszona, ale delikatnie pastelowa podłoga, która przełamuje nieco cukierkowy „pastelowy look” i dodaje wnętrzu subtelności.

Kolor Pure Forest to bardzo dobry wybór do eklektycznych aranżacji. Ma naturalny, nieco surowy odcień dębu, ale jednocześnie jest neutralny i stonowany oraz ciepły. Pięknie podkreśla naturalną urodę drewna i jego wyjątkowe usłojenie. Dzięki jasnej kolorystyce sprawdzi się na mniejszych metrażach, które powiększy optycznie. Z kolei przestronne mieszkania wykończone podłogą w tym kolorze stają się bardziej przytulne.

Podstawą przy wyborze odpowiedniej podłogi drewnianej jest dobra decyzja odnośnie do jej wizualnej klasy. Rustical Premium to selekcja, która jest najbardziej uniwersalna spośród wszystkich klas dostępnych w ofercie polskiej marki Kaczkan. Podłogi w tej klasie zachwycają szlachetnością drewna, nie ukrywają typowych dla dębu przebarwień czy słojów. Jednocześnie jednak są eleganckie, ponadczasowe i neutralne. Sprawdzą się więc w każdej aranżacji, klasycznej i nowoczesnej.

 

Projekt: Studio Loko Gdynia
Fot. Jakub Henke @Kunioski

Zdjęcie: Fotomohito

Zdjęcie: Fotomohito

Zdjęcie: Fotomohito

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje