Kaczkan - Premium Wooden Floors

Mieszkanie w kamienicy: przytulne i wyjątkowe wnętrze z domowym biurem

07.03.2023Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

Do wnętrza, w którym jest wiele kolorów, wzorów i detali, podłogę trzeba wybrać szczególnie starannie. W projekcie pracowni Kohlrabi króluje drewniana podłoga Kaczkan Premium w kolorze Pure Forest. Francuska jodełka Chevron 45 wygląda tu znakomicie!

Kohlrabi to projektowy duet, za którym stoją Amelia i Filip Symonowicz. Ich realizacje to wnętrza z duszą, często mieszkania w kamienicach, które dzięki ich twórczym pomysłom zyskują całkiem nowe życie, a jednocześnie odwołują się do bogatej historii budynku.

Nie inaczej było w przypadku projektu mieszkania, które znajduje się w kamienicy w Łodzi. Choć remont wiązał się z wieloma wyzwaniami, a wnętrzu nadano całkiem nowy układ, efekt jest olśniewający. Aranżację dopełnia podłoga Kaczkan Premium w jasnym i bardzo naturalnym kolorze Pure Forest 045.

Projekt: Kohlrabi. Podłoga Kaczkan Premium, wzór Chevron 45. Kolor Pure Forest 045

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

65-metrowe mieszkanie przeszło gruntowną zmianę

Prace nad tym wnętrzem były wymagające. Architekci wnętrz z Kohlrabi stworzyli tu zupełnie nowy układ pomieszczeń. Dzięki temu można było wydzielić niewielki, ale funkcjonalny i pełen wdzięku gabinet do pracy w domu.

Pozostałą przestrzeń otwarto, a salon połączono z kuchnią i jadalnią. Z kolei część prywatną tworzy komfortowa sypialnia z garderobą oraz łazienka z wanną.

Projekt: Kohlrabi. Podłoga Kaczkan Premium, wzór Chevron 45. Kolor Pure Forest 045

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Wnętrze, w którym główną rolę grają nietypowe połączenia materiałów

Projekt Kohlrabi to pomysł, któremu daleko od standardowych i typowych rozwiązań. W kuchni ciemne i chłodne fronty łączą się z ciepłym drewnem oraz blaskiem mosiądzu. Kuchnię od salonu oddziela minimalistyczny i modernistyczny jednocześnie regał, w którym drewno połączono z szarościami. Biały blat jadalni zestawiono z dekoracyjnym szkłem i surowymi kształtami wysokich krzeseł, a salon zdobi sofa w ciepłym odcieniu ciemnego różu.

Zaskakujące połączenia widać też na podłodze w części dziennej, gdzie wzór lastryko połączono z drewnianą podłogą Kaczkan Premium.

Projekt: Kohlrabi. Podłoga Kaczkan Premium, wzór Chevron 45. Kolor Pure Forest 045

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Sypialnia ciepła i przytulna, domowe biuro zaskakujące kolorem

Sypialnia to zdecydowanie najcieplejsze pomieszczenie w tym mieszkaniu. To zasługa pięknie usłojonego drewna dębowego, które widzimy na podłodze pod postacią desek ułożonych we wzór Chevron 45. Ta sama kolorystyka i wzór dębu „wędruje” również na ścianę za łóżkiem, gdzie panele z dębowym wzorem zestawiono z piękną botaniczną tapetą. Całości dopełnia kolorystyka z dominującym pastelowym odcieniem zieleni i szarości.

Z kolei domowe biuro zaskakuje detalami w ciepłym kolorze koralowym – taki kolor ma zabudowa meblowa, tapeta na ścianie oraz dodatki. Na podłodze ponownie pojawia się kolekcja Chevron 45 Kaczkan Premium w odcieniu Pure Forest 045.

Projekt: Kohlrabi. Podłoga Kaczkan Premium, wzór Chevron 45. Kolor Pure Forest 045

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Kolor Pure Forest – podłoga, która podkreśli urodę każdego wnętrza

Dlaczego podłoga w kolorze Pure Forest 045 to dobry wybór do takiej aranżacji? To odcień stworzony do wnętrz klimatycznych, inspirowanych przeszłością, ale też naturalnych. Ma tak uniwersalny charakter, że z łatwością można go sobie wyobrazić jako bazę do stylu japandi, boho, vintage, mid-century modern i wnętrz eklektycznych.

Pure Forest 045 to kolekcja podłóg dębowych,  które wykończono specjalnym lakierem super mat. Podłoga ma więc wszystkie zalety podłóg lakierowanych, a przy tym jest perfekcyjnie matowa jak podłogi olejowane.

Dowiedz się Podłoga olejowana czy lakierowana? Nowe spojrzenie na wykończenie drewnianej podłogi

Projekt: Kohlrabi. Podłoga Kaczkan Premium, wzór Chevron 45. Kolor Pure Forest 045

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Swój kolor podłoga Pure Forest 045 zawdzięcza lakierowi podbielanemu. Dzięki temu deski są odrobinę jaśniejsze niż naturalny kolor dębu, a więc lekko pastelowe, choć nadal imitują surowe drewno dębowe. Jaśniejszy odcień nadaje jednak podłodze bardziej uniwersalny i nowocześniejszy charakter. Sprawia także, że podłoga bardzo się sprawdza w niewielkich wnętrzach,  które powiększa optycznie. 

Projekt: Kohlrabi. Podłoga Kaczkan Premium, wzór Chevron 45. Kolor Pure Forest 045. Projekt wnętrza

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Podłoga Kaczkan Premium Pure Forest 045 ułożona we wzór Chevron 45 – z czym zestawiać? 7 najlepszych pomysłów

  1. Z matową czernią i ciemnymi odcieniami mebli – jasna podłoga stworzy dla nich fantastyczny kontrast, a jednocześnie powiększy wizualnie wnętrze.
  2. Z mosiądzem, miedzą, złotem – szlachetne metale to detal, który idealnie pasuje do surowego dębowego drewna.
  3. Z zielenią pod każdą postacią: szałwiowy kolor ściany, szmaragdowe albo morskie fronty mebli, żywa zieleń roślin doniczkowych – Pure Forest 045 jako kolor bliski naturze będzie dla nich najlepszym tłem.
  4. Z przezroczystym lub barwionym szkłem: szklane dodatki, wazony czy lampy to mocny trend tego sezonu. Kojarzą się ze stylem japandi czy vintage, podobnie jak dębowe drewno.
  5. Z kolorem koralowym na meblach, ścianach i w dodatkach: odcienie różu i czerwieni są teraz na topie, szczególnie w zgaszonej postaci. Surowe drewno dębowe stworzy z nimi dobry duet.
  6. Ze wzorem lastryko czyli terazzo – tak jak do niedawna we wnętrzach królował marmur, tak coraz częściej widzimy lastryko. Połącz je z drewnianą podłogą, a zyskasz bardzo modne wnętrze.
  7. Z obłymi kształtami mebli, oświetlenia i dodatków jak lustra: obły minimalizm to kolejny mocny trend, do którego wyjątkowo pasują naturalne podłogi dębowe.

Projekt: Kohlrabi. Podłoga Kaczkan Premium, wzór Chevron 45. Kolor Pure Forest 045

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje