Kaczkan - Premium Wooden Floors

Czego obawiają się klienci przed wyborem podłóg drewnianych? Fakty i mity

23.04.2020Czas czytania: 2 min.

  • #porady

Czego obawiają się klienci przed wyborem podłóg drewnianych? Fakty i mity.

Podłoga drewniana to dla większości z nas synonim luksusowego, eleganckiego wnętrza o ponadczasowym charakterze.

 

Wciąż jednak wiele osób uznaje, że nie może sobie na taki parkiet pozwolić lub ten rodzaj podłogi po prostu nie sprawdzi się we wnętrzach ich domów i mieszkań. Dlaczego? Czas rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat drewnianych parkietów! Specjaliści Kaczkan zebrali najczęściej pojawiające się pytania i rozterki Klientów marki i skonfrontowali je z faktami. 

Koszt i rodzaj podłogi drewnianej

Ceny podłóg drewnianych mogą być tym czynnikiem, który ostatecznie wpływa na podjęcie decyzji o zakupie (lub nie) parkietu Kaczkan. Równie dużo pytań i wątpliwości dotyczy rodzaju podłogi drewnianej. Oto trzy najczęściej pojawiające się stwierdzenia i pytania w tej kategorii. 

Podłoga drewniana jest droga!
Podłoga drewniana nie jest tania, oczywiście! Jest to jednak inwestycja na długie lata satysfakcjonującego użytkowania. Dzięki doskonałym walorom użytkowym, trwałości i wytrzymałości, odporności na rozmaite czynniki i uszkodzenia mechaniczne - może w doskonałej kondycji, niezmiennie ciesząc nasze oko, przetrwać nawet 30 lat! Tańsze alternatywy dla drewnianego parkietu raczej tego nie potrafią! 

Dlaczego podłogi marki Kaczkan są atrakcyjniejsze cenowo od produktów zagranicznych? Czy to oznacza, że są gorszej jakości? 
Parkiety drewniane firmy Kaczkan to gwarancja ponadprzeciętnej jakości, charakterystycznej dla produktów z segmentu premium. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu nasze podłogi w atrakcyjnych cenach przede wszystkim dzięki temu, że odpowiadamy za ich produkcję w 100% - od pozyskiwania surowca z polskich lasów, przez obróbkę w innowacyjnym tartaku, po najnowocześniejszą fabrykę wyrobów gotowych. Niczego nie zlecamy - wszystko robimy sami!

Jeśli podłoga drewniana to tylko z deski litej? 
Już nie! Oczywiście podłogi z litego drewna wciąż znajdują uznanie i są stosowane (najczęściej w drogich, luksusowych projektach), ale rynek podbijają parkiety dwuwarstwowe. To maksymalnie funkcjonalne, bezproblemowe w użytkowaniu podłogi drewniane, dostępne w rozmaitych wybarwieniach i wykończeniach, charakteryzujące się rewelacyjnymi parametrami, harmonijnie wpisujące się w nowoczesne wnętrza i świetnie współpracujące z innowacyjnymi technologiami, takimi jak choćby ogrzewanie podłogowe. 

Walory użytkowe i estetyczne podłogi drewnianej

Temat użytkowania podłóg drewnianych jest mocno... mitogenny. Najczęściej pojawiające się rozterki naszych Klientów dotyczą m.in.: przekonanie o tym, że podłoga drewniana szybko się niszczy oraz że nie nadaje się do domów z małymi dziećmi i zwierzętami. Zdecydowanie obalamy!

Podłoga drewniana szybko się niszczy!
Współczesne podłogi drewniane to parkiety zabezpieczone za pomocą najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych i przy użyciu doskonałych jakościowo preparatów, przede wszystkim olejów hybrydowych i lakierów UV. Regularnie odkurzając i pielęgnując podłogę drewnianą możemy nie obawiać się przypadkowe uszkodzenia i cieszyć się jej walorami estetycznymi przez długie lata. 

Wykończenie podłogi: olej czy lakier?
Chciałoby się rzec: oto jest pytanie! Przyjęło się, że olej gwarantuje wyjątkowy wygląd podłodze, ale słabo ją zabezpiecza, lakier z kolei sprawia, że drewno nienaturalnie się błyszczy, ale za to jest odporniejsze na rozmaite czynniki i uszkodzenia. Współczesny Klient nie musi już wybierać między ładniejszą, ale mniej odporną a brzydszą, ale bardziej odporną podłogą! Marka Kaczkan oferuje podłogi drewniane olejowane i lakierowane, wykończone za pomocą innowacyjnych technologii i promieniowania UV, dzięki czemu walory użytkowe i twardość desek nie są już tak rozbieżne, jak przed laty. Nasi Klienci mogą więc dopasować podłogę do swoich potrzeb i oczekiwań oraz możliwości czasowych oraz pielęgnować ją za pomocą wysokiej jakości, wydajnych bio środków kompatybilnych z podłogami Kaczkan i miękkiego mopa. 

Podłoga drewniana nie nadaje się do domów, w których mieszkają małe dzieci i zwierzaki. 
Dwuwarstwowy, twardy i solidny parkiet drewniany będzie idealnym rozwiązaniem do każdego domu, również tego, w którym mieszkają małoletnie łobuziaki i czworonożni przyjaciele człowieka. Kaczkan rekomenduje rodzinom z dziećmi i psami lub kotami super matową podłogę Pure Forest. To parkiet o doskonałych walorach użytkowych, odporny na uszkodzenia mechaniczne i łatwy do utrzymania w czystości, na którym nie widać śladów stóp i łap.  

Podłoga drewniana nie pasuje do każdego wnętrza! 
Naturalne drewno jest jednym z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych materiałów, który harmonijnie wpisuje się we wnętrza urządzone w różnych stylach i kolorach. Parkiet drewniany to doskonała baza niemal każdego projektu, dowolnego wnętrza oraz idealne rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na stworzeniu maksymalnie komfortowej przestrzeni do życia, z niepowtarzalnym designem.  

Zobacz również inne artykuły z kategorii #porady