Kaczkan - Premium Wooden Floors

Alpina - matowa podłoga o chłodnym odcieniu. Sprawdź, do jakich wnętrz pasuje nowy odcień podłóg Kaczkan!

19.10.2023Czas czytania: 3 min

  • #aktualnosci
  • #inspiracje

Chłodne, pastelowe, jasne podłogi to dziś prawdziwy hit w aranżacji wnętrz. Poszukują ich miłośnicy stylu japandi i ci, którzy chcą rozjaśnić niewielkie mieszkanie oraz dodać mu elegancji. Oto nowy kolor Alpina od marki Kaczkan Premium.

Podłoga drewniana w kolorze Alpina, jak sama nazwa wskazuje, jest chłodna jak alpejskie niebo. Czy to oznacza, że aranżacje z tą dębową podłogą będą zimne i surowe? Absolutnie nie! Alpina pomoże wykreować naturalne, swobodne wnętrze niczym dom na japońskiej prowincji albo luksusowa szwajcarska chata chalet.

Czym się wyróżnia nowy kolor Alpina Kaczkan Premium?

Alpina to najnowszy kolor z kolekcji podłóg lakierowanych Kaczkan. Deski wykończone tu są matowym lakierem UV. Nadaje on drewnu wygląd naturalnej deski dębowej z delikatnym odcieniem pastelowym.

Na powierzchni podłogi widać jasne, beżowe tony, które łączą się z subtelnymi pastelami – można tu dostrzec lekki róż, fiolet, sporo szarości. Dzięki temu podłoga jest chłodna, ale pastelowa. Ma wygląd idealnie matowej, olejowanej deski – elegancki, autentyczny i naturalny. W zależności od pory dnia i ilości światła oraz dodatków, z którymi ją zestawisz Alpina będzie bardziej szara, beżowa, czasem nawet z różowym blaskiem.

Do jakich stylów aranżacji pasuje Alpina? Pierwszy trop – styl chalet

Styl chalet nawiązuje do alpejskich chat przeznaczonych do wypoczynku zamożnych turystów. To rezydencje o swobodnym, rustykalnym charakterze, ale luksusowe i wyrafinowane, często także pełne nowoczesnych udogodnień opakowanych w rustykalną stylistykę.

Właśnie taka jest podłoga Alpina. Naturalna i nawiązująca do tradycji, ale na wskroś nowoczesna. Pasuje do stylistyki chalet w jej luksusowym wydaniu. Świetnie wygląda w otoczeniu naturalnego kamienia, surowego drewna, przytulnych tkanin, naturalnych skór – tak jak w luksusowych alpejskich chatach. Nie boi się zestawień z rustykalnymi wzorami. Pasują jej pastele, szarości, kolory ziemi, biel i odcienie off white.

Jak urządzić wnętrze w stylu chalet? Na podłodze połóż drewniane deski w kolorze Alpina – wybierz wzór prostej długiej deski ProDeska lub postaw na szeroką jodełkę klasyczną Simple Living. Ściany wykończ surowym kamieniem lub drewnianymi deskami. Możesz pozostawić odkryte belki lub widoczne nadproża.

Podłoga Alpina i pasujące style aranżacji. Trop drugi – styl japandi

Kolor Alpina kojarzy się z zimą i luksusem górskich domów Szwajcarii czy Austrii. Ten piękny, chłodny odcień podłogi równie dobrze pasuje jednak do minimalistycznego charakteru wnętrz w stylu japandi.

Japandi to połączenie skandynawskiego minimalizmu oraz japońskiej miłości do prostoty i natury. Jak ten modny trend łączy dwa tak geograficznie odległe regiony? Wbrew pozorom japońskie i skandynawskie wnętrza mają sporo wspólnego. W obu liczy się minimalizm, przemyślana organizacja przestrzeni, funkcjonalność, prostota, ale i komfort.

Z japońskich wnętrz japandi czerpie oszczędność formy, stonowane kolory natury i neutralne odcienie, przede wszystkim beże i szarości. Ze skandynawskich aranżacji – naturalne materiały,  przede wszystkim drewno, funkcjonalne i przemyślane formy mebli, proste linie.

Podłoga w kolorze Alpina jest chłodna, jasna i neutralna. Będzie idealnym tłem do wnętrz japandi urządzonych w beżach i barwach ziemi, z dominującym drewnem i minimalistycznym wyposażeniem. Światło, tak lubiane przez Japończyków i Skandynawów, wydobędzie z niej subtelne akcenty, a dodatki w kolorach szarości, bieli i czerni podkreślą jej surową urodę. Pastelowe tony wprowadzą do wnętrz japandi sporą dawkę przytulności, podobnie jak szlachetne drewno dębowe, które posłużyło do wykonania podłogi Alpina.

Zobacz również inne artykuły z kategorii #aktualnosci