Kaczkan - Premium Wooden Floors

Niezwykły dom w stylu modern farmhouse…a w nim jodełka francuska Chevron 45

15.02.2024Czas czytania: 5 min

  • #inspiracje

Prawdziwą odwagą nie jest marzyć, a sięgać po marzenia. Taką determinacją wykazała się Kasia Stefaniak. To kobieta z pasją, matka, żona i entuzjastka pięknych wnętrz. Zaprojektowała swój leśny dom w stylu modern farmhouse, dopieszczając wnętrze w najmniejszym szczególe. Prowadzi bloga Mój Dom, Moje Miejsce, a o swoim projekcie opowiadała m.in. w Dzień Dobry TVN i na łamach portalu Weranda. To jest zaszczyt gościć w jej wyjątkowych czterech progach. Tak, Kasia do swojego domu wybrała nasze podłogi dębowe Baltic Seaside.

American design dream – Kasia i jej farmhouse w środku lasu

To nie przypadek, że w zaciszu wielkopolskiego lasu stanął dom niczym wyjęty z kadru amerykańskiej farmy. Taki był plan Kasi Stefaniak, która swoją pasję postanowiła przekuć w pracę i samodzielnie zaprojektować własny kawałek podłogi. Inspirowała się amerykańskimi programami wnętrzarskimi, jednak kierowała się przede wszystkim swoją niezawodną intuicją i wyczuciem dobrego smaku.

Kasia uwielbia sielski klimat, ale jednocześnie ma słabość do harmonijnej nowoczesności. Ceni sobie bliskość natury i możliwość ucieczki od miejskiego zgiełku. Najlepiej czuje się w jasnych, przestronnych wnętrzach wypełnionych naturalnymi materiałami. To jej miejsce, które sama stworzyła.

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Dom w stylu farmhouse jest trochę jak nie z tego naszego świata. W Polsce ten styl często pozostaje niespełnionym amerykańskim snem. Niewiele jest takich wnętrz jak te, które w doskonały sposób odzwierciedlają ten wyjątkowy klimat, pozwalający się przenieść w czasie i przestrzeni.

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Leśny dom, rodzinna oaza, polski farmhouse

Dom Kasi ma wszystko, a nawet więcej, czego potrzeba do rodzinnego życia. Jest przestronny salon z dużym tapicerowanym narożnikiem oraz z drewnianym stołem, który pomieści wszystkich bliskich. Kuchnia to prawdziwy azyl miłośniczki gotowania, a weranda do wisienka na torcie całego projektu. Każdy ma swoją sypialnię, czyli tylko swój kawałek podłogi w tym domu.

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Co ciekawe, jest to dom weekendowy, z którego jednak, jak podkreśla rodzina, nie chce się wracać do codziennego życia. Nic dziwnego, to prawdziwy azyl spokoju, w którym natura wycisza i pomaga naładować baterie. Projekt jest niezwykle przemyślany, wszystkie elementy składają się na jedną harmonijną całość. Ma być domowo, przytulnie, ale też nowocześnie i nietypowo.

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Dębowe deski Baltic Seaside, czyli odrobina nadmorskiej bryzy

Ten wyjątkowy dom w stylu farmhouse można było już zobaczyć w programie telewizyjnym TVN. Zrobiło się o nim głośno, zainteresowały się nim media, a pani Kasia postanowiła, że na swoim blogu Mój Dom, Moje Miejsce będzie prezentowała swoje propozycje na ciekawe aranżacje.

Kiedy przechadzamy się korytarzami tego domu, można poczuć, że mieszka w nim spokój, miłość i ciepło. No właśnie, to zasługa wielu elementów, jak tapicerowane meble, jasne barwy, miękkie materiały i drewniana dębowa podłoga z kolekcji Kaczkan Premium. To deski o jasnym, chłodnym wybarwieniu i jednocześnie delikatnym usłojeniu, które ociepla wnętrze. Kasia zdecydowała się na Baltic Seaside, czyli kolor inspirowany piaskiem nadmorskich plaż. Można mieć więc wrażenie, że w środku lasu mamy namiastkę wakacyjnego klimatu. Deski ułożone zostały we wzór jodełki francuskiej  Chevron 45, nawiązując tym samym do klasyki i nadając wnętrzu ponadczasowej elegancji.

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Podłoga wykończona dębowymi deskami Kaczkan ułożona we francuską jodełkę Chevron 45 wspaniale koresponduje z jasnym drewnem mebli, dodatkami w kolorach ziemi i zielenią odważnie skradającą się od zewnątrz pod duże okna ze szprosami. Baltic Seaside od Kaczkan zaprojektowana dla Świat Podłóg przez architektę Annę Marię Sokołowską, podkreśla naturalny i elegancki styl wnętrza, dlatego świetnie sprawdzi się w stylizacjach, w których klasyczny szyk spotyka się z naturalną nowoczesnością. 

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Harmonijny eklektyzm. Współczesna interpretacja stylu farmohouse

Kasia Stefaniak wybrała styl modern farmhoause, ponieważ chciała uciec od miejskiego zgiełku i przepychu, a jednocześnie zależało jej na prostocie i elegancji. Świetnie połączyła to w jedną całość. Styl modern farmhouse charakteryzuje się różnorodnością. Są w nim elementy stylu rustykalnego, industrialnego, skandynawskiego i loftowego. Sztuką jest umiejętne ich zestawienie ze sobą, aby się wzajemnie uzupełniały. Dom Kasi słusznie przypomina wnętrze z amerykańskiej prowincji, jest ciepłe i przytulne, ale w dekoracjach i ozdobach zachowała ona jednak powściągliwość. Drewno na meblach i drewnianą podłogę Baltic Seaside pięknie uzupełnia biała cegła, a kolory ziemi przecinają czarne elementy. Oczywiście w takim wnętrzu nie może zabraknąć sztuki rzemieślniczej. Wiele elementów wykonanych jest ręcznie, nawet przez samą Kasię, jak lustro wykończone 1500 koralikami.

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Projektując podłogę Baltic Seaside, zależało nam, żeby pomagała przywołać i zatrzymać wakacyjne wspomnienia. To taka kartka z wakacji, którą każdy może mieć już na zawsze w swoim domu. Cieszymy, że znalazło się na nią miejsce również w domu Kasi, tej niezwykłej, nieco oderwanej od powszechnie znanej nam rzeczywistości przestrzeni.

 

Projekt: Kasia Stefaniak

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje