Kaczkan - Premium Wooden Floors

49-metrowe mieszkanie w Warszawie. Błękitna kuchnia z salonem i pastelowe podłogi Pure Forest!

18.01.2023Czas czytania: 5 min.

  • #inspiracje

Za projekt tego mieszkania na Woli odpowiada Małgorzata Gastoł i Kaja Kowalska z pracowni ATUT Architektura Wnętrz. Miało być lekko i funkcjonalnie, z inspiracjami geometrią oraz nieszablonową kolorystyką. Naturalna, lekko pastelowa podłoga Kaczkan Premium w odcieniu Pure Forest 045 doskonale się tu odnalazła.

Na 49 m2 miała zamieszkać para miłośników dobrego jedzenia i literatury. Trzeba więc było dobrze przemyśleć i zaplanować nie tylko kuchnię, ale także miejsce do przechowywania książek. A do tego tak dobrać kolorystykę, by była nowoczesna, ciekawa, niekonwencjonalna, a jednocześnie jasna i przyjazna.

Architektki zdecydowały się na paletę błękitów, bieli i szarości, którą uzupełniły dębowym drewnem i kroplą energetycznych żółcieni.

Projekt: Salon z aneksem kuchennym zaaranżowany w błękitnych tonach. Podłoga Pure Forest 045 Kaczkan Premium. Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Serce mieszkania – pokój dzienny z aneksem kuchennym w błękitnych tonach

Gdzie pogodzić dwie pasje inwestorów, czyli gotowanie i czytanie? Oczywiście w salonie z aneksem kuchennym! I to jakim!

Uwagę przykuwa tu przede wszystkim stworzony według projektu architektek błękitny regał. Nieregularne wnęki i półki pomieszczą całą kolekcję książek, a przy okazji stylowe dekoracje ceramiczne. Zabudowa, dzięki swojej szaroniebieskiej kolorystyce, doskonale wtapia się w ścianę i równie dobrze pasuje do aneksu kuchennego, który znalazł się naprzeciwko.

Poznaj wszystkie kolory naszych podłóg

Projekt: W całej części dziennej na podłodze znalazł się jeden materiał – dębowe deski dwuwarstwowe. Podłoga Pure Forest 045 Kaczkan Premium. Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Błękitna kuchnia – przestronna i funkcjonalna mimo małego metrażu

Kuchnia ma wygodny układ w kształcie litery U, z półwyspem, który zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania, a także może grać rolę dodatkowej jadalni jeśli postawi się przy nim wysokie krzesła.

Kuchnia zwraca uwagę przede wszystkim frontami w kolorze błękitnego nieba. Barwa ta idealnie pasuje do przeciwległej ściany oraz zabudowy z miejscem na książki – dzięki temu cała aranżacja jest spójna i nowoczesna. Wnętrze rozjaśnia też kolor biały, który znalazł się na górnych szafkach oraz na blatach.

Zainspiruj się Modernizm w kolorze pasteli – piękne wnętrze spod kreski Studio Loko

Tuż obok aneksu kuchennego przewidziano miejsce na jadalnię. Tworzy ją okrągły stół z blatem z jasnego drewna oraz czarną podstawą i kilka kolorowych krzeseł, które urozmaicają całą aranżację. Architektki z pracowni ATUT zaprojektowały też ścianę za telewizorem, którą wykonano z dociętych do kształtu laminowanych płyt.

Projekt: Błękitne fronty w kuchni zestawiono z białym kolorem i jasnym drewnem. Podłoga Pure Forest 045 Kaczkan Premium. Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Niewielka sypialnia w szarościach i zgaszonych zieleniach. Drewniana podłoga dodaje jej naturalności

W całym wnętrzu pojawia się motyw dynamicznych, geometrycznych linii. Nie zabrakło go także w sypialni. Architektki umieściły nieregularne linie z listewek na całej, pomalowanej na zgaszoną zieleń ścianie, która zyskała w ten sposób unikatowy wygląd.

Zainspiruj się Poznaj naturalne podłogi Pure Forest i White Cream

Projekt: Geometryczne linie w sypialni. Podłoga Pure Forest 045 Kaczkan Premium. Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Wzór skośnych linii zastosowano również na tapicerowanym zagłówku łóżka. Pełni on też funkcję nocnych szafek i ukrywa gniazdka elektryczne typu typu lift-box, umożliwiające wygodne ładowanie telefonu. Wielofunkcyjna jest tu nawet szafa, którą zdobią półki na książki. Dzięki temu w małej sypialni przestrzeń wykorzystano w każdym centymetrze.

Zainspiruj się Elegancki dom w Gdyni. Biel z odrobiną koloru, a w roli głównej pastelowa podłoga White Truffle!

Projekt: W wielofunkcyjnej sypialni zaaranżowano miejsce do pracy. Podłoga Pure Forest 045 Kaczkan Premium. Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Minimalistyczny przedpokój ocieplony dębowym drewnem

W przedpokoju dominuje minimalizm i czystość formy. Nowoczesnego charakteru nadają mu drzwi z ukrytą ościeżnicą, które pomalowano na kolor ścian. Jako oświetlenie zamontowano tu listwę LED-ową, która przecina podwieszany sufit.

Unikatowy klimat wnętrza i inspiracje łączące styl Hamptons i loftowy to zasługa dębowych podłóg z wyraźnym rysunkiem słojów i w ciepłym, jasnym, ale naturalnym kolorze. Małgorzata Gastoł i Kaja Kowalska z pracowni ATUT Architektura Wnętrz wybrały podłogi Kaczkan Premium. Zdecydowały się na drewnianą podłogę pokrytą matowym lakierem w kolorze Pure Forest 045.

Projekt: Minimalistyczny przedpokój z błękitną ścianą i lustrzanymi powierzchniami, które powiększają optycznie pomieszczenie. Podłoga Pure Forest 045 Kaczkan Premium. Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Pure Forest 045 – podłoga lakierowana, która wygląda jak olejowana

Pure Forest od Kaczkan Premium to kolor, który odzwierciedla siłę i surowe piękno drewna dębowego. Podłoga w tym odcieniu będzie doskonałą propozycją dla miłośników naturalnych aranżacji i wzorów prosto z przyrody.

Pure Forest 045 imituje dębowe drewno w jego autentycznej postaci, a jednocześnie jest jasna i lekko pastelowa. To zasługa lakieru super mat i podbielanej bejcy. Dzięki temu deski wyglądają jak idealnie matowa podłoga olejowana, a jednocześnie mają wszystkie praktyczne zalety podłogi lakierowanej.

Projekt: Podłoga Pure Forest 045 Kaczkan Premium. Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Zobacz również inne artykuły z kategorii #inspiracje