Kaczkan - Premium Wooden Floors

Wykończenie drewna

Proces strukturyzacji podłogi ma decydujący wpływ na jej finalny wygląd, charakter i styl, ale przede wszystkim – na jej użytkowość. Podłogi Kaczkan zabezpieczane są za pomocą olejów, czyli naturalnych olejów hybrydowych z domieszką wosków utwardzanych promieniami UV lub innowacyjnych lakierów utwardzanych promieniami UV - półmatowych i super matowych. Wszystkie nasze deski standardowo wykańczamy mikro fazkami na brzegach i szczotkujemy.

Fazowanie

Fazowanie podłogi to usunięcie materiału na krawędziach każdej deski.  Nasze podłogi fazujemy dwustronnie (czyli na dwóch krawędziach) lub czterostronnie (a więc na wszystkich czterech krawędziach).

Co daje proces fazowania desek? Wizualnie oddziela deski od siebie, dzięki czemu ich wzór wygląda bardziej naturalnie. Fazowanie sprawia również, że poszczególne deski wydają się smuklejsze, co optycznie powiększa i poszerza pomieszczenie.

Fazowanie ma także ważną funkcję praktyczną – zapobiega ewentualnym skutkom rozprężenia drewna, a zatem masz gwarancję, że Twoja podłoga pozostanie taka sama przez długie lata.

Szczotkowanie

Szczotkowanie to proces nadawania drewnianej podłodze struktury. Polega na usunięciu miejscowo wierzchniej warstwy drewna. W procesie tym indywidualnie dobieramy proces szczotkowania, a słoje odsłaniamy za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu odkrywamy więcej naturalnej struktury i usłojenia desek, co nadaje im szlachetny i piękny charakter.

Szczotkowanie usuwa najbardziej miękkie fragmenty struktury drewna, a zatem pozwala odsłonić i lepiej pokazać słoje. Podłoga staje się wyrazistsza i nabiera mocniejszego charakteru. Proces ten sprawia też, że deski wyglądają wyjątkowo naturalnie, a ślady użytkowania nie są widoczne.

Efekt piły

Efekt piły to proces wykończenia podłogi, który polega na cięciu stykowym piłą taśmową na całej szerokości deski. Tak potraktowana podłoga nabiera rustykalnego charakteru. Piła pozostawia wyraźny, bardzo łatwo rozpoznawalny ślad na desce, zapewnia jej nierówną strukturę i poprzeczne prążkowanie.

Efekt piły jest niepowtarzalnym rodzajem wykończenia, które nadaje podłodze  wyjątkowy charakter i urok. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach, w których podłoga ma być mocnym i odważnym akcentem aranżacyjnym.