Kaczkan - Premium Wooden Floors

Wymiary i formaty naszych podłóg

09.10.2020Czas czytania: 10 min.

 • #porady

Wymiary i formaty naszych podłóg

Podłoga dwuwarstwowa Kaczkan Premium to produkt stworzony z myślą o optymalnym dopasowaniu desek do potrzeb i oczekiwań nawet najbardziej wymagających osób oraz niezwykłych wnętrz ich mieszkań, domów czy biur.

 

Nasze podłogi dostępne są nie tylko w różnych wybarwieniach i wykończeniach, ale również w różnych formatach i wymiarach. Szeroka gama produktów i ich wersji zdecydowanie ułatwia dobór podłogi, która pod absolutnie każdym względem, idealnie wpisze się w daną aranżację. Dlaczego warto zastanowić się nie tylko nad wybarwieniem i wykończeniem podłogi, ale również rozmiarami pojedynczych desek? Format i wymiary klepek mogą wpływać na wizualny odbiór pomieszczeń, poprawiając lub optymalizując optycznie ich proporcje, dodając im przestronności i strzelistości lub sprawiając, że wnętrza są bardziej przytulne. Bierzemy na warsztat formaty, w których dostępne są podłogi Kaczkan Premium oraz wymiary desek w każdym z nich.  

Formaty podłóg drewnianych Kaczkan Premium 

Kaczkan Premium wyselekcjonował w swojej ofercie cztery ponadczasowe formaty proParkietu: standardowej deski, jodełki francuskiej, jodełki węgierskiej oraz jodełki klasycznej (nazywanej również jodełką angielską).Wszystkie formaty naszych innowacyjnych podłóg drewnianych zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący ponadprzeciętną funkcjonalność desek dwuwarstwowych i zachwycającą estetykę.

Deski proParkiet - klasyczna forma, nowoczesna technologia, uniwersalny design

Proste deski to podstawowa, najbardziej uniwersalna i ponadczasowa forma drewnianej podłogi dwuwarstwowej. Prostokątne deski dwuwarstwowe  idealnie wpisują się we wszystkie wnętrza, bez względu na ich styl, kolorystykę czy przeznaczenie. Równie dobrze wyglądają w nowoczesnym salonie otwartym na kuchnię, jak i niewielkiej sypialni czy pokoju dziecka. ProParkiet (dwuwarstwowa podłoga drewniana) opisaliśmy w kolejnym akapicie.

Wymiary desek proParkietu

ProParkiet to nowoczesna alternatywa dla litego drewna, łącząca w sobie najlepsze cechy drewnianych desek z funkcjonalnością parkietu. ProParkiet Kaczkan Premium jest dwuwarstwową podłogą drewnianą najwyższej jakości, dostępną w szerokiej palecie wybarwień i wykończeń oraz w różnych rozmiarach: 

 • 11x70x490 mm
 • 11x90x900 mm
 • 10/14x120x800 mm – 1000 mm, 1200 mm, 1400 mm
 • 10/14x150x800 mm – 1000 mm, 1200 mm, 1400 mm
 • 15x190x1700 mm – 1800 mm, 1900 mm, 2000 mm

Deski w mniejszych rozmiarach idealnie wpisują się w niewielkie pomieszczenia, którym optycznie dodają przestronności. W wyjątkowych aranżacjach, np. nowoczesnych, otwartych i wysokich wnętrzach, wymagających zastosowania naprawdę dużych desek, sprawdzi się z kolei podłoga złożona z największych desek: o grubości 15 mm, szerokości 190 mm oraz czterech długościach do wyboru: 1700 mm, 1800 mm, 1900 mm lub 2000 mm.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu maksymalnie naturalnego efektu, możemy zdecydować się na ułożenie podłogi skomponowanej z desek jednej szerokości, ale o różnych długości.

Simple Living - prostokątne deski układane w jodełkę 

Simple Living to klasyczna jodełka w nowym wydaniu technologicznym oraz kolorystycznym. Nowoczesna budowa klepek pozwala na szersze zastosowanie np. na ogrzewanie podłogowe, a możliwości kolorystyczne są bardziej dopasowane do potrzeb współczesnego człowieka i nowoczesnych wnętrz. Deski przycięte pod kątem 90 stopni są przystosowane do układania ich w klasyczną jodełkę (jodełka angielska) dzięki technologii pióro-wpust. W zależności od wielkości wnętrza, którego podłogę chcemy zaaranżować za pomocą Simple Living oraz własnych preferencji i wizji, możemy zdecydować się na klepki w jednym z trzech wymiarów:

 • 11x70x490 mm 
 • 10x90x900 mm 
 • 15x100x500 mm. 

W zależności od wybranego rozmiaru pojedynczych desek otrzymamy podłogę Simple Living z mniej lub bardziej dynamicznym wzorem, który doskonale wpisze się w eleganckie wnętrza urządzone w różnych stylach. Ten format pozwala na kreowanie wnętrz bardzo gustownych i stonowanych w odbiorze.

Chevron, czyli deski cięte z pod kątem 45 i 22,5

Chevron to format podłogi Kaczkan Premium, stworzony na bazie ProParkietu , pozwalający na tworzenie podłóg zaskakujących dynamiką, lekkością i wyrazistością wzoru. Ten format ma dwie odsłony: Chevron 45 (jodełka francuska, w której deski przycięte są pod kątem 45 stopni) oraz Chevron 22 (jodełka węgierska, w której deski przycięte są pod kątem 22,5 stopnia). Podłogi dostępne są w następujących wymiarach:

Chevron 45:

 • grubość: 10 lub 14 mm
 • szerokość x długość: 70x420 mm, 90x610 mm, 120x880 mm.

Chevron 22:

 • grubość: 10 lub 14 mm
 • szerokość x długość: 70x455 mm, 90x655 mm, 120x940 mm.

Zobacz również inne artykuły z kategorii #porady